UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Newroz Ateşiyle Alanlara

Bir deri işçisi

Kürt halkının haklı mücadelesini temsil eden Newroz’u bu sene de coşkulu bir kutlamanın ardından geride bıraktık. Biz de UİD-DER’li işçiler olarak bu haklı mücadelede Kürt halkının yanındaydık.

Geçtiğimiz pazar günü Kazlıçeşme’de düzenlenen Newroz’a kıpkızıl kortejimizle, pankartlarımızla ve flamalarımızla katıldık. Asimilasyona, baskılara, faili meçhullere, siyasal yasaklara karşı olduğumuzu sloganlarla dile getirdik. “Kürtlere Özgürlük, Kurdara Azadi!”, “Kahrolsun Irkçılık Kürtlere Özgürlük!”, “Siyasal Yasaklar Kaldırılsın!” ve daha birçok slogan attık. Bu sloganları atarken kortejin etrafında bulunan Kürt kardeşlerimiz de alkışlarıyla bizlere destek verdiler. Sloganlarla, alkışlarla çok coşkulu ve heyecanlı bir atmosfer oluştu, tüylerim diken diken oldu. Yediden yetmişe kadını erkeği, çocuğu yaşlısı o alandaydı. Kürt halkı tüm benliğiyle o alandaydı. Newroz’un kutlanacağı alana akın akın geliyorlardı. İnsan seli bitmek tükenmek bilmiyordu. Alana vardığımızda muazzam bir kitle vardı ve bu kitlenin muhteşem coşkusu hepimizin yüreklerini ısıttı. Alanda halaylarımız hiç eksik olmadı. Hiç kimse yerinde duramıyordu. Bugüne kadar olan ezilmişliklere ve baskılara karşı olan öfke ve tüm bunlara karşı durabilmek için alanda olmanın verdiği coşku herkesin yüzünden okunabiliyordu. Alandan sloganlarımızla ve marşlarımızla, düzenli ve disiplinli bir şekilde ayrıldık.

Kürt halkına yapılan haksızlıklar son bulsun. Artık analar ağlamasın, “faili meçhuller” olmasın, küçük yaştaki çocuklara onlarca yıl hapis verilmesin. Kürt halkının demokratik talepleri karşılansın.

27 Mart 2011


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this