UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Ortadağ’da UİD-DER Pikniği

Bir lojistik işçisi

Uluslararası İşçi Dayanışması Derneğimizin güzel etkinliklerinden birinde daha, aynı kaderi paylaştığımız dostlarımızla bir aradaydık. Sabah kahvaltısı ile başlayan keyifli etkinliğimiz, şarkılar ve şiirlerle, derneğimizin kuruluş amacı ve faaliyetleri ile ilgili sohbetimizle devam etti.

Pikniğimizin sohbet kısmında maden işçilerinin katledilmesinden, başbakanın bu konuya ilişkin pişkin tavırlarına, gasp edilen haklarımızı geri alabilmemiz için örgütlenmemiz gerektiğine dair önemli ve geniş bir bilgi paylaşımı oldu. Sohbet ve söyleşimizin ardından minik ama etkili bir bilgi yarışması yaptık. Bu mektubu da yarışmanın sonucunda kazandığımız kalemimizle yazıyoruz.

Sonrasında çektiğimiz halaylarla, stresten uzak ve bilincimizi açan sohbetlerimizle günün sonuna kadar hoşça vakit geçirdik. Her birimizin pikniğimizde ortak emeği var. Emek sarf eden bütün arkadaşlarımızın hünerli elleriyle hazırladığı yiyecekleri afiyetle hep birlikte tükettik. Kısacası hem karnımız doydu hem birbirimizden öğrendik ve çok eğlendik.

UİD-DER’in tüm eylem ve etkinliklerinde ve kararlı mücadelemizde, başarılar, uzun seneler ve birlikte olmak dileğiyle.

23 Mayıs 2010


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this