UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Patronların Saldırılarına Karşı 1 Mayıs’a!

Ankara’dan matbaa-yayın işçileri

Yarın 1 Mayıs.

İşçi sınıfının uluslararası birlik ve mücadele günü olan 1 Mayıs’ı en içten duygularımızla kutluyoruz.

Biz işçilerin bugünkü çalışma koşulları olabildiğince ağırlaşmış durumda. İşçi sınıfının örgütsüzlüğünden güç alan patronlar ve onların hizmetindeki sermaye partileri geçmişte kazanılan haklarımıza bir bir saldırıyorlar.

Asalak patronlar işçinin güvencesi olan kıdem tazminatlarımıza uzun zamandır göz dikmiş durumdalar. İşçilerin köle gibi kiralanmasının önünü açacak özel istihdam bürolarını, taşerona dayalı esnek ve güvencesiz çalışmayı yaygınlaştırmak istiyorlar. Elimizde kalan son kazanılmış haklarımızı almak için tüm güçleriyle üzerimize çullanmış durumdalar. Yani patronlar sermayelerini büyütmek için gemi azıya almış, işçilerin çalışma ve yaşam koşullarını daha da çekilmez hale getirmişlerdir. Bu yüzden onlara karşı birliğimizi güçlendirmeli, 1 Mayıs alanlarında yerimizi almalıyız.

Biz matbaa-yayın-dizgi (masaüstü yayıncılık) işçileri olarak patronların saldırılarına karşı 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız. Yayın sektöründe ve diğer sektörlerde çalışan sınıf kardeşlerimizi 1 Mayıs’a sahip çıkmaya, 1 Mayıs’a katılmaya çağırıyoruz.

Yaşasın 1 Mayıs!

Yaşasın İşçi Sınıfının Örgütlü Mücadelesi!

Yaşasın Uluslararası İşçi Dayanışması!

30 Nisan 2016


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this