UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Pendik’te 1 Mayıs Hazırlıkları Devam Ediyor

Pendik’ten bir işçi

1 Mayıs yaklaşırken kırmızı şapka ve önlük temposunu artırdı. Her alanda olduğu gibi Pendik’te de işçi ve emekçilere taleplerimizi duyurmaya çalıştık. Uzun iş saatlerine, düşük ücretlere, taşeronluğa, anti-demokratik uygulamalara karşı taleplerimizi güçlü bir şekilde haykırmak için işçi-emekçileri 1 Mayıs’a davet ettik.

“Ücretler Yükseltilsin, İş Saatleri Kısaltılsın!” kampanyasıyla mücadeleye çağırdığımız işçiler, taleplerimizin haklı olduğunu ve desteklediklerini söylediler. İşçiler, 1 Mayıs bildirimizi ve İşçi Dayanışması bültenimizi ilgiyle aldılar. İş koşullarının dayanılmaz hale geldiğini ve artık bir şeyler yapılması gerektiğini ve bu nedenle de 1 Mayıs’a katılacaklarını söylediler.

UİD-DER’li işçiler olarak tüm işçileri haklı taleplerini haykırmak için 1 Mayıs’ta alanlara davet ediyoruz. Birleşik ve kitlesel bir 1 Mayıs için daha fazla işçi kardeşimize ulaşmaya çalışıyoruz. İşçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs’ta birleşerek gücümüzü patronlar sınıfına gösterelim!Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this