UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Piknik Örgütlü Olunca Güzel!

Sarıgazi’den bir işçi

15 Temmuz Pazar günü, Sarıgazi’deki işçi arkadaşlarımız ve aileleriyle birlikte Aydos’ta piknik yaptık. Sohbetlerle, müzikle, halaylarla, oyunlarla hep birlikte güzel bir gün geçirdik. Bir yılın yorgunluğunu hep birlikte üzerimizden attık.

Biz işçiler örgütlü olunca her şey planlı, düzenli ve güzel oluyor. Piknik de öyleydi. Piknik hazırlıklarımızla işe başladık. Alışveriş ekibi, malzeme ekibi, yemek ekibi, kahvaltı ekibi, yer ve araç ekibi gibi ekipler oluşturarak piknik için hazırlıklarımızı kolaylıkla yaptık. Ekiplerdeki tüm arkadaşlarımız özveriyle aldıkları işleri yerine getirerek pikniğimizin sorunsuz ve eğlenceli geçmesini sağladılar. Örgütlü işçilerin pikniği de örgütlü olur.

Piknik süresince müzik grubundaki arkadaşlarımız söyledikleri ezgilerle bizleri coşturdular. Yeri geldi halay çektik, yeri geldi hep birlikte türkülerimizi söyledik. Sohbetlerde derneğimizin faaliyetlerinden ve çalışma gruplarının öneminden bahsettik. Ayrıca patronların emeklilik, SSGSS, Torba Yasa, Ulusal İstihdam Stratejisi, kıdem tazminatının fona devri gibi saldırı yasaları ve gasp edilen haklarımız da sohbet konusuydu. Tüm arkadaşlarımız konuşmaları ilgiyle dinlediler, düşüncelerini ve yaşadıkları sorunları dile getirdiler. Pikniğimizi halay çekerek bitirdik.

Hep birlikte güzel bir gün geçirdik. Ama daha güzel günler biz mücadele ettikçe gelecek. Patronların haklarımızı gasp etmelerine, düşük ücretlere, fazla mesailere, mezarda emekliliğe karşı birlikte mücadele ettikçe gücümüz daha da artacak, haklarımızı koruyacak ve yeni haklar elde edeceğiz. Bize haftada bir gün tatili reva gören ve diğer günlerde de iliğimize kadar sömüren patronlar sınıfına karşı UİD-DER’de örgütlenelim!

19 Temmuz 2012


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this