UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Sayacılar Grevle Kazandı

Adana’nın Seyhan ilçesindeki Kazancılar Çarşısı atölyelerinde çalışan sayacılar, ücretlerine zam yapılması talebiyle 27 Kasımda iş bırakarak greve çıktılar. Grevin ikinci gününde bazı firmaların ücretleri yüzde 30 civarında arttırması üzerine grev sona erdi. Diğer firmaların da zammı kabul etmeleri için görüşmeler devam ediyor. Sayacı işçiler, haklarını alıncaya dek birlikte hareket etmeye devam edeceklerini ifade ediyorlar.

İşçiler greve çıkarken, iğneden ipliğe her şeye zam geldiğini, masraflarının arttığını, gün geçtikçe geçinmekte daha çok zorlandıklarını, buna karşın patronların devlet destekli kredi aldıklarını, ekonomik krizin firmaları etkilemediğini ifade ettiler. Bu duruma tepki gösteren işçiler, ücretlerinin arttırılmasını istediler. Adanalı sayacıların grevine Suriyeli sayacılar da destek verdi.

Kararlı mücadelelerinin ikinci gününde ücretlerinin önemli oranda arttırılmasını sağlayan işçiler, sanayi sitesindeki bütün sayacıların ücretleri arttırılıncaya kadar birlikte mücadele etmeye devam edeceklerini dile getiriyorlar.

28 Kasım 2018


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this