UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Şimdi Sıra Benim İşyerimde

Gülsuyu’ndan bir tekstil işçisi

Ben tekstil sektöründe çalışan bir işçiyim. Şu an çalıştığım işyerinde, patron yaptığı bir toplantıyla, zam yapmayacağını ve bundan sonra maaşlarımızın gecikebileceğini söyledi. Şu an 15 gün geçmesine rağmen hâlâ ücretlerimiz ödenmedi. İşçiler örgütsüz ve bilinçsiz olduklarında ücretlerini bile talep edemez hale gelebiliyorlar. Buna bir de işten atılma ve işsiz kalma korkusu eklenince “çok şükür en azından bir işimiz var” bile diyebiliyorlar.

Oysa bizler biliyoruz ki emeğimize sahip çıkmadığımız, haklarımızı talep etmediğimiz sürece hep daha kötüsüyle yüz yüze kalacağız. Tam da bu nedenledir ki bizler en doğal hakkımız olan ve emeğimizin karşılığını bile bulmayan ücretlerimizi talep etme noktasında birlikte hareket etmeliyiz.

Bizler UİD-DER çatısı altında örgütlü ve bilinçli verilen her mücadelenin kazanımla sonuçlandığını gördük. İşçi bültenimizde her ay bu örnekleri okuyoruz. Şimdi sıra benim işyerimde ve birçok işyerindeki işçi arkadaşlarımıza da birlikte başarabileceğimizi göstermekte.Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this