UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Sınıfsız Bir Dünya Kuracağız!

Gebze’den bir metal işçisi

Merhaba dostlar.

Serin bir Pazar günü UİD-DER çatısı altında “Emperyalist Savaşlar ve İşçi Sınıfını Bekleyen Tehlikeler” konulu bir seminer gerçekleşti.

Bilindiği gibi kapitalist sistem içerisinde savaş tehlikesi hep vardır ve doğası gereği olacaktır. Nitekim emperyalistler yanı başımızda savaşı devam ettirmektedir. Seminerde, tarihin sayfalarındaki emperyalist savaşlar ve faşizan uygulamaları görmek mümkündü.

Seminerin başlamasıyla hep beraber yerlerimizi aldık ve coşku içerisinde etkinlik başladı. Şiirler, marşlar, sinevizyon gösterimi ve sunum eşliğinde devam eden etkinlikte öyle sahneler görünüyordu ki, hepimizin gözleri doldu. Yanmış çocuklar, sakat kalmış insanlar, yüzlerce insanın iş makineleri ile kazılan çukurlara gömülmesi, emperyalist savaşın vahşetini ve kapitalistlerin kâr arzusu için işçi-emekçileri hangi koşullara ittiğini açıkça gözler önüne seriyordu. Katılan arkadaşların yüzlerindeki kin ve nefret her şayi anlatıyordu ve kapitalist sistemin devam etmesi halinde başlarına neler gelebileceğini görüyor gibiydiler.

Ara verilmesiyle birlikte herkes emperyalist savaşları tartışmaya ve gerçek sebepler üzerine konuşmaya başladı. Emperyalist savaşların Bush gibi manyakların ya da Siyonist Yahudilerin başının altından çıkmadığı, kapitalistler için kâr amacından başka bir şey ifade etmediği, çürümeye yüz tutmuş emperyalist-kapitalist sistemin derin bir krizin içinde olduğu ve ömrünü biraz daha uzatmak için çabalamasından başka bir anlamı olmadığı açığa çıkıyordu.

Evet, gerçekten de kapitalistler kendi çürümüş sisteminin devamı için krizlerini savaşlar yoluyla halletmeye çalışıyor ve işçi-emekçileri vahşete sürükleyerek insan medeniyetini bitirmek için var güçleri ile çalışıyorlar. Tabii ki buna dur diyebilecek tek sınıf olan işçi sınıfı emperyalist savaşlara karşı sınıf savaşını yükseltmeli ve kapitalist sistemi kökten yıkmalıdır. İnsan medeniyetinin tek kurtuluşu proleter bir devrimden geçmektedir. Ve gelecek SOSYALİZMİNDİR.

Kapitalist Sistemi Yıkacağız, Sınıfsız Bir Dünya Kuracağız!

11 Kasım 2006


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this