UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Standart Profil’de 140 İşçi İşten Çıkarıldı

Düzce’de üretim yapan ve Petrol-İş Sendikasının örgütlü olduğu Standart Profil fabrikasında, 140 işçi cep telefonlarına gönderilen mesajla işten çıkarıldı. Servis araçlarıyla getirilmedikleri için kendi olanaklarıyla sabah vardiyasına gelen işçiler fabrikaya alınmadı. Petrol-İş Sendikası gerekçesiz işten çıkarmalara tepki göstererek 11 Eylülde, işçilerle birlikte fabrika önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Protesto için fabrika önünde toplanan 140 işçiye fabrikada çalışan işçiler de destek verdi.

Petrol-İş genel merkez yöneticilerinin katıldığı basın açıklamasında konuşan Genel Başkan Ali Ufuk Yaşar, “Petrol-İş olarak işvereni, bu tavrından vazgeçmeye ve işten çıkarma uygulamasına son vermeye çağırıyoruz. Standard Profil işçisi işine de sonuna kadar sahip çıkacaktır” dedi.

Genel Yönetim Sekreteri Ünal Akbulut da yaptığı konuşmada, patronun kanunlara uymayan tavrının sürmesi durumunda işçilerin eylemlerinin artarak devam edeceğini ifade etti. Eylemin ardından sendikanın genel merkez yöneticilerinden oluşan bir heyet patronun hukuk dışı işten çıkarmaları hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

11 Eylül 2017


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this