UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

“Tamam” Artık, Yeter!

Bağcılar’dan bir işçi

Hayat en iyi öğretmendir derler ya gerçekten de öyledir. Bazı şeyler yaşanmadan anlaşılmaz, kavranamaz. İşini yaptığımız bir müşterimle her karşılaştığımda mutlaka siyasetten konu açılır, kıran kırana bir tartışma yapardık. Hüseyin abimiz sağ olsun her durumda iktidarı savunur toz kondurmazdı. Ne dersem diyeyim, hangi noktadan yaklaşırsam yaklaşayım “ama öyle ama böyle” diyerek gerçekleri kabul etmezdi. Son altı aydır yaklaşımlarında değişiklikler olmaya başlamıştı. Artık eskisi gibi iktidarı fanatikçe savunmuyordu. Çünkü işleri kötüye gitmeye başlamıştı.

Hafriyat işi yaptıklarından dolayı yük taşıyan kamyonlara ha bire fazla yük taşıdıkları gerekçesiyle ceza kesiliyordu. Oysa havaalanı inşaatını yapan Cengiz Kolin’e ait kamyonlar şehirde trafiği altüst etmelerine, terör estirmelerine rağmen bunlara ceza kesilmiyordu. Ben de “madem öyle niye sana kesiliyor da onlara kesilmiyor?” diye soruyordum. Tabii bu noktalarda pek sesi çıkmıyordu. Sonrasında işleri daha kötüye gitti ve bu abimiz artık iş yapamaz hale geldi, yani bir anlamda iflas etti. Geçenlerde oğlu ile sohbet ettik. Oğlu “abi bıktım artık nedir bu ya? Eve gidiyorum açıyorum televizyonu A Haber var. Hiçbir sıkıntı yok, her şey güllük gülistanlık. Ya iyi de madem her şey bu kadar güzel o zaman biz niye iflas ettik. Bunlar bizle dalga geçiyor ya. Yok abi bu defa tövbe oy vermeyeceğim bunlara. Abi biliyorsun biz AKP’liyiz, çevremiz de öyle. Bizim çevrenin inan yüzde kırkı bıkmış durumda, kimsenin bunlara inancı kalmadı” dedi. Ben de tek adam rejimine neden hayır dememiz gerektiğinin altını çizip, sakın ola sandığa gittiğinde “Nalet olsun bu defacık da AKP’ye vereyim” deme diye bir kez daha tembihledim. Babasını göremediğim için “peki baban ne diyor?” diye sorudum. O da “Sorma abi babam bile artık lanet ediyor bunlara, bitirdi bu adamlar bizi diyor” dedi.

İktidarın sicili epey kabarık. Bu kötü sicil işçilerin iş cinayetlerinde katledilmesiyle başlayıp diğer alanlara doğru uzuyor. Çocukların nasıl istismar edildiğini, kadının nasıl kör şiddetin hedefi haline getirildiğini biliyoruz. Artık bu kabarık sicil “yol yaptık, köprü yaptık” söylemini kaldırmıyor. Hele “yerli ve milli” söylemini hiç kaldırmıyor. Yalan haberlerle insanları kandırmaya çalışanlar, gerçekte yolun sonuna gelmiş durumdalar. İktidarın “AK” yalanları hayatın gerçeklerine toslamış durumda. Yolun sonu “TAMAM ARTIK, YETER” tabelasını gösteriyor.

9 Haziran 2018


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this