UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Tüm Bel-Sen TİS Hakkı İçin Mücadele Ediyor

Tüm Bel-Sen İstanbul 3 No’lu Şube yönetici ve çalışanları, toplu sözleşme hakkı için, 1 Nisanda 11.00- 13.00 saatleri arasında çalışmayarak belediye önünde eylem yaptılar. Kadıköy Belediyesi önünde, toplu sözleşme hakkı ve demokratik katılımcı yerel yönetim talebi için toplanan Tüm Bel-Sen üyeleri, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’e toplu sözleşme haklarını tanıması için çağrı yaptılar.

Belediye önünde toplanan işçilere, Tüm Bel-Sen İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Hasan Güzel bir konuşma yaptı. Güzel, İstanbul Anadolu yakasında 14 belediye olduğunu, 12 belediyede toplu sözleşme haklarının olduğunu, yalnızca Kadıköy ve Üsküdar belediyelerinde çalışanların toplu sözleşme haklarının gasp edildiğini belirtti. Kadıköy Belediye Başkanının ve yönetiminin sendika düşmanı tavrına rağmen, toplu sözleşme hakları kabul edilene kadar eylemlerinin süreceğini söyledi.

Tüm Bel-Sen üyelerinin iki saatlik eylemine çeşitli sendika ve demokratik kitle örgütleri destek verdi. Belediye önünde davul zurna eşliğinde halaylar çekildi. Sloganlar atıldı. Laz Marks oyunu ile tanınan tiyatro oyuncusu Haldun Açıksözlü, kısa bir oyun oynadı. Oyun, işçilerin patronlardan boşuna merhamet beklememelerini, birleşerek mücadele yolunu seçmelerini salık veriyordu.

1 Nisan 2010


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this