UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

UİD-DER Bu Kez Kavakpınarlı İşçilerle Buluştu

Günden güne çalışma koşulları kötüleşen, taşerona mahkûm edilen işçi kardeşlerimizle sorunları üzerine konuştuk. Pazardan çıkan birçok emekçi kadın aldıkları ücretlerle temel ihtiyaçlarını bile gideremediklerini dile getirdiler. Bir diğer işçi ise elindeki bir-iki poşeti göstererek “5-6 poşetle eve gitmeyi hangi işçi istemez ki?” diye sordu. Kampanyamızın taleplerine hak verdi.


“Düşük Ücretlere, Uzayan İş Saatlerine, Taşeronlaştırmaya Hayır!” kampanyamız her geçen gün daha çok işçiye ulaşıyor. 5 Nisanda Kavakpınar’da Pazar girişine kurduğumuz standa inşaat, otomotiv, tersane gibi pek çok sektörden işçi, işsiz emekçi kardeşimiz gelip desteklerini sundular.

Günden güne çalışma koşulları kötüleşen, taşerona mahkûm edilen işçi kardeşlerimizle sorunları üzerine konuştuk. Pazardan çıkan birçok emekçi kadın aldıkları ücretlerle temel ihtiyaçlarını bile gideremediklerini dile getirdiler. Bir diğer işçi ise elindeki bir-iki poşeti göstererek “5-6 poşetle eve gitmeyi hangi işçi istemez ki?” diye sordu. Kampanyamızın taleplerine hak verdi. Taşeron çalışma mağduru bir işsiz, 9 yıldır çalıştığı bir fabrikadan kendisiyle birlikte birçok işçinin işten atıldığını ve yerine taşeron bir firmanın getirildiğini dile getirdi.

Birlik olamadıkları için işten atma saldırılarına, taşeron belasına karşı koymayan, düşük ücretlerle uzun saatler boyunca kölelik koşullarında çalıştırılan işçilere, işçinin sesi olan İşçi Dayanışması bültenini verdik. Kendi gücümüzün farkına vardığımızda, patronlar sınıfını nasıl korkudan titretebildiğimizi anlatan örnekler aktardık. Pek çok sektörden işçiye mücadele tarihimizi anlatmak, işçi sınıfının ne denli güçlü olduğunu tarihsel örneklerle ortaya koymak için düzenleyeceğimiz “Yaşasın 1 Mayıs, Yaşasın İşçi Sınıfının Birlik, Dayanışma ve Mücadelesi” etkinliğine davet ettik.

İşçi kardeşlerimizi haklarımızı elde etmek için UİD-DER’in çalışmalarına güç vermeye, kampanyamızı sahiplenmeye ve mücadeleyi büyütmeye çağırdık.

5 Nisan 2015


  Düşük Ücretlere, Uzayan İş Saatlerine, Taşeronlaştırmaya Hayır!

Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this