UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

UİD-DER Feniş İşçilerini Desteklemeye Devam Ediyor

26 gündür fabrika nöbetine ve eylemlere devam eden Feniş işçilerine, UİD-DER’li işçiler olarak bir ziyaret gerçekleştirdik. Fabrika içinde bizleri alkışlarla karşılayan işçilere hazırladığımız yiyecekleri ikram ettik. Bizlere direniş çaylarından ikram eden işçilerle sohbet ettik.

Ziyaretimizde Çelik-İş Gebze Şube Sekreteri Fırat Güneş, gün içerisinde işveren ile yapılan görüşme hakkında bilgi verdi. Feniş işçisinin mücadelesinde kararlılığın devam edeceğini belirten Güneş, direnişi sonuca ulaştırırken eylemliliklerini arttıracaklarını dile getirdi, sözü UİD-DER’li işçi arkadaşımıza verdi. UİD-DER temsilci arkadaşımız şöyle konuştu: “Eski bir Feniş işçisi olarak aranızdayım. UİD-DER olarak sizlerin yaptığı her eylemde yanınızdayız. Burada verilen mücadeleyi kıdem tazminatlarının fona devri konusunda kullanmaya çalışıyorlar. Ancak Feniş işçisi mücadeleye kararlılıkla devam edecek ve bizler de bu mücadelenin yanında olmaya devam edeceğiz.” UİD-DER temsilcisinin konuşması “Birleşen İşçiler Yenilmezler” sloganıyla karşılandı ve desteklendi.

Üretim alanlarını göstererek fabrikanın çalışır hale gelmesini ümit eden işçiler, haklarının takipçisi olacaklarının ve bütün emeklerinin karşılığını almak istediklerinin altını çiziyorlar. Feniş’e yıllarını veren işçiler, yıllarca biriken alın terinin neticesini elde etmek istiyorlar. Bu yolda fabrikadaki tüm işçileri, ailelerini, emek dostlarını yanlarına alarak mücadeleyi yükselteceklerini belirtiyorlar.

4 Ekim 2013


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this