UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

UİD-DER İle Alandaydık!

Gebze’den bir grup işçi

Dünya genelinde yaşanan ekonomik kriz derinleşiyor ve etkilerini her geçen gün daha da fazla hissettiriyor. Sadece Türkiye’de bile son dört ayda 1 milyonun üzerinde işçi işten atılarak açlığa mahkûm edilmiştir. Ancak patronlar sınıfı ve onların temsilcileri, krizin psikolojik olduğunu ve abartıldığını söyleyecek kadar pervasızlaştılar. Buna en güzel cevabı ise 15 Şubatta Kadıköy’deki mitingde alanları dolduran on binlerce işçi kardeşimiz verdi. Krize, işten atılmalara ve pahalılığa karşı düzenlenen mitinge, sendikalar, sivil toplum örgütleri ve birçok işçi kardeşimiz katılarak taleplerini haykırdı.

Bizler de UİD-DER’li işçiler olarak sınıf kardeşlerimizle ortak sorunlarımız için alandaydık. 15 Şubat sabahı birçok fabrikadan ve çeşitli sektörlerden işçi arkadaşlarla UİD-DER temsilciliklerinde toplandık. Marşlar, türküler ve sloganlar eşliğinde, coşkulu bir biçimde geçen yolculuğumuzun ardından Kadıköy’e ulaştık ve kortejimizi oluşturduk. İşçi sınıfının disiplinine ve coşkusuna yakışır bir şekilde, sloganlar eşliğinde miting alanına doğru yürümeye başladık. Ayrıca işçilerin ortak sorunlarını ve nasıl mücadele edilmesi gerektiğini anlatan İŞÇİ DAYANIŞMASI bültenini, alanlara sığmayan işçi arkadaşlarımıza ulaştırmaya çalıştık. Bültenimizi tanıtırken aynı zamanda derneğimizin etkinliklerini ve faaliyetlerini anlatmaya çalıştık. Miting alanına girdiğimizde coşkumuzu ve sloganlarımızı havanın soğuk olmasına rağmen devam ettirdik. “Ulusalcı Değil Enternasyonalistiz” ve “Kahrolsun Gangster Sendikacılar” sloganlarımızı atarken çevredeki işçi kortejleri de dikkatli gözlerle bizleri seyrediyorlardı. Mitingin sona ermesinden sonra kortejimizi bozmadan sloganlar eşliğinde alandan ayrılarak araçlarımıza bindik.

Bugün milyonlarca emekçinin ortak sorunları için ortak bir şekilde mücadele etmemiz gerekiyor. Çünkü sıkıntılarımız sadece yaşadığımız bölgelerde değil, dünyanın her bir köşesinde yaşanmaktadır. Bunun için örgütlenmekten ve mücadele etmekten başka bir yol yok biz işçiler için.

16 Şubat 2009


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this