UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

UİD-DER İzmit’te Alanlardaydı

Gebze’den bir metal işçisi

Kocaeli Emek ve Demokrasi Platformunun 25 Ocakta düzenlediği kriz karşıtı mitinge derneğimiz UİD-DER de katıldı. Derneğimiz UİD-DER ilk defa Kocaeli’de bir mitinge katıldı. Bu da biz UİD-DER’li işçilere ayrı bir heyecan kattı. Mitinge katılan işçiler dikkatli gözlerle bizlerin işçi sınıfına yaraşır disiplinli, coşkulu ve renkli kortejimizi izlediler. Sohbet ettiğimiz bazı işçi dostlarımız bizleri İstanbul’daki mitinglerde gördüklerini ve çok coşkulu, enerjik bir korteje sahip olduğumuzu söylediler. Ayrıca mitinge katılan işçilere derneğimizin çıkartmış olduğu İŞÇİ DAYANIŞMASI bültenimizi dağıtıp, dernek faaliyetlerimiz hakkında bilgiler de verdik.

Bizler için iyi geçen mitinge katılımın düşük olması ise burukluk yaşattı. Kocaeli’de başta otomobil fabrikaları olmak üzere pek çok fabrika var. Dolayısıyla krizden etkilenenlerin sayısı oldukça fazla. Bu yüzden katılım daha fazla olmalıydı. Ancak belli ki sendikalar mitinge işçi getirmek için gerektiği gibi çalışmamışlardı.

Hepimizi etkileyen krize karşı ortak hareket edebilirsek, örgütlü bir mücadele yürütebilirsek üstesinden gelme şansımız var. Sınıf mücadelesi ve sınıf dayanışmasını daha yukarılara taşımalı, kavgadaki yerimizi almalıyız.

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!

Krizin Faturası Patronlara!

27 Ocak 2009


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this