UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

UİD-DER Kadın Komitesi Kimberly Clark İşçilerini Ziyaret Etti

“Emekçi Kadınlar Mücadelede Önde” pankartı arkasında buluşan kadın işçiler, grev alanına “Yaşasın Sınıf Dayanışması”, “Birleşen İşçiler Yenilmezler”, “Kimberly Clark İşçisi Yalnız Değildir” sloganlarıyla yürüdüler. UİD-DER’li işçiler Kimberly Clark işçilerinin sıcak selamları ve alkışlarıyla karşılandılar. Burada UİD-DER Kadın Komitesi adına bir konuşma yapılarak, grevci işçiler ve aileleri yürekten selamlandı.


UİD-DER Kadın Komitesi, 25 Hazirandan bu yana grevde olan Kimberly Clark işçilerini ziyaret etti. Aydınlı, Sarıgazi, Gebze gibi işçi semtlerinde UİD-DER Kadın Komitesi aracılığıyla bir araya gelen pek çok sektörden kadın ve erkek işçiler, kitlesel bir katılımla gerçekleştirilen ziyaret ile sınıf dayanışmasının anlamlı bir örneğini sergilediler. UİD-DER Kadın Komitesi’nin örgütlediği bu ziyarete direnişte olan M&T Reklam işçileri ve daha önce direnişte olan Süreyyapaşa Hastanesi taşeron işçileri de katıldılar.

“Emekçi Kadınlar Mücadelede Önde” pankartı arkasında buluşan kadın işçiler, grev alanına “Yaşasın Sınıf Dayanışması”, “Birleşen İşçiler Yenilmezler”, “Kimberly Clark İşçisi Yalnız Değildir” sloganlarıyla yürüdüler. UİD-DER’li işçiler Kimberly Clark işçilerinin sıcak selamları ve alkışlarıyla karşılandılar. Burada UİD-DER Kadın Komitesi adına bir konuşma yapılarak, grevci işçiler ve aileleri yürekten selamlandı. Grevci işçilerin Kimberly Clark patronu başta olmak üzere sömürü düzeninin sahibi patronlara karşı verdiği onurlu mücadeleyi desteklediklerini belirten UİD-DER Kadın Komitesi, mücadelede kadınlara büyük bir sorumluluk düştüğünü vurguladı: “Bizler, UİD-DER Kadın Komitesi’nden kardeşleriniz olarak biliyoruz ki grev ve direnişlerde en büyük iş kadınlara düşmektedir. Grevdeki, direnişteki kadın işçiler erkek işçi kardeşleriyle omuz omuza mücadele etmezlerse grev başarıya ulaşamaz. Mutfakta tencereyi kaynatmak zorunda olan emekçi eşler destek olmadan fabrika önündeki mücadele kazanılamaz. Kimberly Clark işçileri, kadın, erkek buradalar, aileleriyle birlikte buradalar. Bu anlamlı birlik büyütülmeli. Grev ancak bu yolla başarıya ulaşır. UİD-DER’li işçiler olarak grevinizin başarıya ulaşması için sizlere destek olmaya devam edeceğiz. Mücadeleniz mücadelemizdir!”

Yapılan konuşmanın ardından grevci işçilerle sıcak sohbetler edildi ve deneyimler paylaşıldı. UİD-DER’li işçiler, grevci işçiler için hazırladıkları yiyecekleri iftar vaktinde işçi sınıfının kardeşlik sofrasında paylaştılar. Güzel bir akşam yemeğinin ardından UİD-DER Müzik Grubu, seslendirdiği mücadele dolu şarkılar ve marşlarla grevci işçilerin coşkusuna coşku kattı. Grevci işçilerin yoğun isteği üzerine program uzatıldı. Halaylar çekildi, hep bir ağızdan türküler söylendi. Alkış ve ıslıklarla şarkılara eşlik edildi. Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyan grevci işçiler adına söz alan işyeri temsilcisi, UİD-DER’e ve bu ziyareti organize eden UİD-DER’li emekçi kadınlara teşekkür etti.

İşçiler, UİD-DER’in bu anlamlı ziyaretiyle daha da umutlandıklarını ve kazanacaklarına artık daha çok inandıklarını belirttiler. Bir sonraki ziyarette buluşmak üzere ayrılan UİD-DER’li işçiler, “Yaşasın Sınıf Dayanışması!” sloganıyla uğurlandılar.

13 Temmuz 2014


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this