UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

UİD-DER Kadın Komitesinin Fukuşimalı Analara Dayanışma Mesajı

Fukuşimalı analar, tüm nükleer santrallerin derhal kapatılması talebiyle, 27 Ekimde, Japonya’da, Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanlığı önünde oturma eylemi başlatıyorlar. UİD-DER Kadın Komitesi adına Fukuşimalı analara gönderdiğimiz dayanışma mesajını aşağıda yayınlıyoruz. 

 

Sevgili analar,

Sizler dünyanın her yanındaki işçilerin duygularını ifade eden onurlu bir mücadele yürütüyorsunuz. Bizler UİD-DER olarak Türkiye’den size dayanışma elimizi uzatıyoruz. Acınızı tümüyle paylaşıyor ve mücadelenizi destekliyoruz. Bunun bir parçası olarak bizler Türkiyeli işçiler arasında Doro-Çiba’nın açıklaması temelinde nükleer santrallere karşı bir kampanya örgütledik ve 12 bin imza topladık. Bize verilen bilgiye göre Doro-Çiba’ya gönderdiğimiz bu imzalar sizlere ulaştırılacak. Bu imzaların açgözlü Japon kapitalistlere karşı mücadelenizde size yardımcı olacağını ümit ediyoruz.

Fukuşima’da on binlerce sınıf kardeşimizin ölmesinin gerçek nedeni tsunami değil kapitalizm denen bu toplumsal sistemdir. İnsan hayatı bu kapitalist düzenin efendilerinin umurunda değildir. Onların ilgilendikleri asıl şey kârları ve sistemleridir. Bu yüzden, insanlığı ve doğayı yıkımdan korumak ve açgözlülükten, sömürüden ve baskıdan azade yeni bir düzenin, eşitliğe, dayanışmaya ve özgürlüğe dayanan yeni bir toplumun kurulması için bu sisteme karşı mücadele etmeliyiz.

Sizleri mücadele ve dayanışmayla selamlıyoruz!

UİD-DER Kadın Komitesi

22 Ekim 2011


  Nükleer Santraller Kapatılsın!

Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this