UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

UİD-DER’le 1 Mayıs’a

Bir tersane işçisi

1 Mayıs’a yaklaştığımız şu günlerde kriz tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Dünyada işsizlerin sayısı yüz milyonlarla sayılır hale geldi. Bu nedenle yaklaşan 1 Mayıs’ın önemi daha da artıyor.

Tam da bu süreçte biz işçilerin bir araya gelerek birliktelik ve dayanışma ağını daha da sıkı tutmamız gerekiyor. İşte bu doğrultuda UİD-DER’in düzenlediği “Savaşa ve Krize Karşı Haydi 1 Mayıs’a” adlı İşçi Dayanışması Şenliği’ne katıldım. Şenliğe, deriden metale, tekstilden inşaata, gıdadan tersaneye birçok sektörden işçiler, onların aileleri ve çocukları da katılmıştı. Salona insanların dolmaya başlamasıyla birlikte çok güzel bir atmosfer oluştu. Temsilciliklerden kalkan otobüslerin gelmesiyle birlikte salon hıncahınç doldu. UİD-DER müzik ekibinin ve işçi korosunun şarkılarıyla birlikte salonda büyük bir coşku yaşandı. Koronun şarkılarına bir de şiirler eklenince salonda gerçekten eşi benzeri bulunmaz bir hava oluştu. İçinde bulunduğumuz sürece, tarihsel olaylar üzerine ve 1 Mayıs’a dair slayt ve sinevizyon eşliğinde konuşmalar yapıldı.

Dostlar önümüz 1 Mayıs. İşçi sınıfa karşı yapılan bütün saldırılara dur deme zamanı, patronlara karşı işçi sınıfının gücünü gösterme zamanıdır. İşçi sınıfının en haklı taleplerini tüm gücümüzle haykırma zamanıdır. Onun için 1 Mayıs alanlarında UİD-DER’le birlikte haykıralım: “Yaşasın 1 Mayıs, Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!”

Yaşasın İşçilerin Uluslararası Birliği!

20 Nisan 2009


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this