UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

UİD-DER’le Piknik Bir Başka Oluyor

Sancaktepe’den bir grup işçi

UİD-DER’li işçiler olarak hayatımızda unutmayacağımız bir gün geçirdik. Sarıgazi temsilciğimiz 2 Haziranda Taşdelen’de bir piknik düzenledi. Biz işçiler patronların bitmek bilmeyen kâr hırsları yüzünden kendimize ve ailemize zaman ayıramıyoruz. Günlerimiz işyerlerinde yaşadığımız stresle, patronların baskısıyla, yollarda, otobüslerde geçiyor. Derneğimizin düzenlediği piknik sayesinde patronların bize dayattığı bu hayattan biraz olsun uzaklaştık ve nefes alabildik. Pazar günü yaptığımız piknik sayesinde birlik ve dayanışmanın önemini bir kez daha anlamış olduk.

Pikniğimiz coşkuyla geçti. Arkadaşlarımızla birlikte çeşitli oyunlar oynadık, şiirler okuduk, şarkı ve türkülerimizi hep birlikte söyledik. Sohbet kısmında derneğimizin faaliyetlerine, iş kazalarına ve ortak sorunlarımıza dair konuşmalar yaptık. Yeni yeni arkadaşlarla tanışmanın heyecanını yaşadık. Aramızda UİD-DER pikniğine ilk kez katılan arkadaşlarımız da vardı. Şimdiye kadar pikniklere ailemizle ya da bireysel olarak birkaç arkadaşımızla giderdik. Fakat kalabalık geçirmenin coşkusu bir başka oluyor. Ayrıca piknik yapmak biz işçi aileleri için gerek ekonomik boyutuyla gerekse de çalışmanın verdiği yorgunluktan dolayı bir “lüks” sayılıyor. İşçiler dayanışma ve birlik içinde olunca piknik gibi faaliyetler bizim için oldukça ekonomik ve dolu dolu geçiyor. Bir saniyesini bile boş geçirmeden eğlenerek, öğrenerek keyifli bir gün geçirebiliyoruz.

UİD-DER’li işçiler olarak geçirdiğimiz bu güzel günü sizlerle paylaşmak istedik. Bizler işçilerin örgütlü olunca başarabileceği çok şey olacağını düşünüyoruz. Derneğimizin yaptığı her etkinlik bize bunu öğretiyor. Tüm işçi arkadaşlarımızı UİD-DER çatısı altında birlik ve dayanışmaya çağırıyoruz.

5 Haziran 2013


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this