UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

UİD-DER’den BELTAŞ İşçilerine Ziyaret

Sefaköy’den bir grup UİD-DER’li işçi

UİD-DER’li işçiler olarak direnişlerinin 44. gününde BELTAŞ işçilerine dayanışma ziyareti gerçekleştirdik. Vardiyalarımızdan çıktıktan sonra BELTAŞ işçilerine moral vermek, onların deneyimlerini dinlemek, yaşadığımız deneyimleri paylaşmak, yani sınıf dayanışmasını yükseltmek için bir araya geldik ve BELTAŞ işçilerini Beşiktaş Belediyesi önündeki grev çadırlarında ziyaret ettik.

BELTAŞ işçileri, CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın tüm baskılarına ve yıldırma politikalarına rağmen mücadelelerini kararlı bir şekilde sürdürüyorlar. İşçilerin hak arama mücadelesine, greve çıkmalarına tahammül gösteremeyen sözde demokrasi temsilcisi Hazinedar, işçilerin iş akitlerinin fesih tarihi olan 30 Eylülü iş bırakma eylemleri, iş aksatma gibi nedenlere dayandırarak 29 Ağustosa çekmiştir. Hazinedar’ın amacı işçilerde kafa karışıklığı yaratmak ve işçilerin örgütlü gücünü kırmaktır. Bu durumun bilincinde olan işçiler sohbet sırasında, grevlerini ve eylemliliklerini devam ettireceklerini; işçilerin birlikteyken güçlü olduklarını vurguladılar.

BELTAŞ işçilerinin direnişini selamlamak ve dayanışma duygularımızı paylaşmak için UİD-DER adına bir işçi arkadaşımız konuşma yaptı. İşçi arkadaşımız konuşmasında işçi sınıfının yaşadığı sorunlara değinerek taşeronlaştırmayla, sendikasızlaştırmayla, sigortasız ve güvencesiz çalıştırmayla patronların işçilere yönelik saldırılarının gün geçtikçe daha da arttığını belirtti. Bu saldırıların AKP’li, MHP’li, CHP’li fark etmeksizin bütün belediyelerde yaşandığını, bu saldırılara karşı işçiler olarak kendi gücümüze güvenerek mücadeleyi büyütmekten başka çıkar yolumuzun olmadığını vurgulayan arkadaşımız, UİD-DER olarak BELTAŞ işçilerinin mücadelesine güç katmaya devam edeceğimizi söyledi. İşçiler bu konuşmayı “Birleşen İşçiler Yenilmezler!” sloganıyla selamladılar. BELTAŞ işçileri biz UİD-DER’li işçileri “Yaşasın Sınıf Dayanışması!” sloganıyla ve alkışlarla uğurladılar.

5 Eylül 2014


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this