UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

UİD-DER’in IWSN’ye Yeni Yıl Mesajı

Sevgili İranlı sınıf kadeşlerimiz,

Geride bıraktığımız 2014 yılı tüm dünyada burjuvazinin işçi sınıfına yönelik ağır saldırılarıyla geçti. Bu saldırılar emperyalist savaşlarla da katmerlendi. Özellikle içinde bulunduğumuz Ortadoğu bölgesinde, sınıfımız bu saldırılara en ağır şekilde maruz kaldı, kalmaya da devam ediyor.

Kuşkusuz bu saldırılar karşısında işçi sınıfı sessiz kalmadı. İran’da da, Türkiye’de de, dünyanın diğer ülkelerinde de sınıf mücadelesi yükseliyor. Burjuvazinin saldırılarının ve emperyalist savaşın 2015 yılında da devam edeceğini biliyoruz. Yine biliyoruz ki, bunu engelleyebilecek tek güç bilinçli ve örgütlü işçi sınıfıdır.

Bu bilinçle yeni yılı çok daha örgütlü bir mücadele yılına dönüştürmemiz gerekiyor. Sorunlarımız ortak, hedefimiz aynıdır: İşçi sınıfına ve emekçilere bu acıları yaşatan kapitalizmi yıkmak ve sınıfsız, sömürüsüz, barış içinde yaşayabileceğimiz bir dünyayı yaratmak!

2015 yılının hepimizin ortak amacı olan bu dünyayı kurma yolunda bir dönemeç noktası olma umuduyla ve azmiyle, siz İranlı sınıf kardeşlerimize IWSN şahsında mücadele dolu bir yeni yıl diliyoruz.

Yaşasın İşçi Sınıfının Uluslararası Mücadelesi!

Yaşasın Sosyalizm!

UİD-DER

1 Ocak 2015


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this