UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

UİD-DER’le Fabrikadan Alanlara

Gebze’den bir petro-kimya işçisi

Son 3-4 yıl alan tartışmaları yüzünden birleşik ve kitlesel kutlanamayan 1 Mayıs İşçi Bayramı bu sene coşkulu bir şekilde kutlandı. 2010 1 Mayıs’ı son yılların en güzel örneklerini içinde barındıran bir gün oldu. 2010 1 Mayıs’ının Taksim Meydanı’nda kutlanması da ayrıca önemliydi. Dile kolay tam 32 yıl sonra işçi sınıfı Taksim Meydan’ını doldurarak gücünü egemenlere gösterdi. İşçiler, öğrenciler, devrimciler, yediden yetmişe herkes bu anlamlı günde alanları doldurdu. Taleplerini ve öfkelerini haykırdı. Tüm karalama ve korku kampanyalarına inat Taksim Meydanı iki kez dolup taştı.

1 Mayıs, işçi sınıfının tüm dünyada aynı anda ortak bir amaç için alanlarda olduğu bir gün. Böylesi bir günde milyonlarca işçi tek ses tek yürek öfkesini haykırıyor patronlar sınıfının suratına. Böylesi anlamlı bir günde ben de UİD-DER kortejiyle birlikte girdim Taksim Meydanı’na. İstanbul’dan, Kocaeli’den, Eskişehir’den, Mersin’den, Ankara’dan gelen işçi dostlarımızla oluşturduğumuz kortejimizin disiplini ve coşkusu bizi izleyenleri oldukça etkilemişe benziyordu. Gayet güzel tepkiler aldık yürüyüş esnasında. Kimileri ‘80 öncesini yaşadı tekrar kortejimizin duruşu ve disipliniyle. Tüm coşkumuzla 1 Mayıs’ı işçi sınıfına yakışır bir şekilde kutladık. Dönüş sırasında Şişli sokaklarında marşlar, türküler söyleyerek, sloganlar atarak yürüdük.

1 Mayıs 2010’u geride bıraktık, ama biz UİD-DER’li işçiler mücadeleye devam ediyoruz. İşçi kardeşlerimizi bilinçlendirmek ve daha fazlasını mücadeleye katmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Buradan tüm işçi arkadaşlarımı UİD-DER saflarında mücadeleye davet ediyorum. Gelin bu mücadele duvarını birlikte örelim.

Yaşasın 1 Mayıs, Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!

15 Mayıs 2010


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this