UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

UİD-DER’le Yoluma Devam Edeceğim

Kaynarca’dan bir anne

Biz bu sene de 1 Mayıs’a ailece UİD-DER’le katıldık. 1 Mayıs’a giderken içimde biraz korku vardı. Ülkenin durumu malum, ama alana varınca korku aklıma bile gelmedi. Toplanma noktasına vardığımız anda kendimi halayın içinde buldum. Sloganlarla, halaylarla ve şarkılarla çok güzel bir gündü. 1 Mayıs’a UİD-DER’le katılışımın ikinci yılı. Geçen yıl da çok güzeldi. Kortej çok güzel, coşkulu, düzenli ve disiplinliydi. Omuz omuza çok güzel halaylar çektik.

Çok güzel bir gündü, ben UİD-DER’le 1 Mayıs’a katılana kadar 1 Mayıs’a hiç gitmemiştim. Ben kortej düzeni, disiplin nedir bilmezdim. İlk sloganımı UİD-DER kortejinde attım. UİD-DER, bir kadın olarak benim hayatıma çok şey kattı. Dernek çatısı altında kendimi huzur içinde hissediyorum. İnsanlar birbirlerinin sorunları ile yakından ilgileniyorlar, birbirlerine saygı duyarak yaklaşıyorlar. UİD-DER’liler bana çok candan ve yakın geliyor. UİD-DER’de sıcaklık ve dayanışma var. Ve bundan sonra da her 1 Mayıs’a UİD-DER’le katılacağım.

Mücadele etmezsek yaşadığımız kötü koşulları değiştiremeyiz. Daha iyi yaşam koşulları ve çocuklarımızın geleceği için mücadele etmeliyiz. Bir kadın olarak bundan sonra da UİD-DER’le yoluma devam edeceğim ve tüm faaliyetlerine katılacağım.

10 Mayıs 2017


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this