UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Vardık, Varız, Varolacağız !

Aydınlı’dan bir deri işçisi

UİD-DER Aydınlı temsilciliğinde düzenlenen İşçi Öz Eğitim etkinliği çeşitli fabrikalardan gelen işçi arkadaşlarımızın katılımıyla gerçekleşti. Ocak ayında kaybettiğimiz işçi sınıfının devrimci önderlerini, mücadelemizde bizlere yol gösteren Lenin, Rosa Luxemburg, Karl Liebknecht, Mustafa Suphi ve arkadaşlarını anmış olduk. Sunumla birlikte şiirlerin ve marşların söylendiği etkinlik bizlerin bilincini bir kez daha diri tutmamızı sağladı. Bizler onlardan çok şey öğrendik ve öğrenmeye devam edeceğiz.

Alman işçi sınıfının iki yiğit devrimci önderi Rosa Luxemburg ve Karl Liebknecht işçi sınıfının mücadele tarihinde sarsılmaz bir yer edinmiştir. Fikirlerinden ve enternasyonalist çizgilerinden asla ödün vermeyen bu devrimci önderler, yaşamlarının sonuna kadar mücadelelerini sürdürdüler.

Mücadelemizde bizlere ışık tutan bu devrimci önderleri asla unutmayacağız. Bizlere bıraktığı devrimci mirası sahiplenmek ve bunu yarınlara taşımak da bizlerin omuzlarındaki görevdir. Biz bu görevin bilincindeyiz. Rosa ve yoldaşlarını andığımız bu etkinlikte de vurgulandığı gibi “onlar ölmediler, aramızdalar! Tam 90 yıldır bizlere kanat çırpan bu devrimci önderler işçi sınıfının yüreğinde bir ateş gibi yanmaya devam edecek. Biz işçi sınıfıyız, güneşe gömdüğümüz önderlerimizin tutmayız yasını, ama biliriz zincirlerimizi kıra kıra yol almasını!”

Dünyanın Bütün İşçileri Birleşin!

5 Şubat 2009


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this