UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Ya Evet Dersek?

Yıldız Teknik Üniversitesi’nden bir öğrenci

İşçi abilerim, ablalarım, kardeşlerim. UİD-DER’in internet sitesinde mektuplarınızı gördüm, her biriniz referandumda neden “HAYIR” denmesi gerektiğini işçi ve emekçilerin farklı sorunlarına değinerek anlatmışsınız. Her okuduğumda “ne kadar haklılar” dedim. Sonra düşündüm, peki “evet” dersek ne olur?

Bir öğrenci olarak öğrencilerin şu anki durumundan bahsedeyim biraz size. Sınav sistemleri, müfredatlar sürekli değişiyor, eğitim sistemi git gide bilimsellikten uzaklaşıyor. Proje okullar kapsamında liselerdeki tecrübeli ve sevilen öğretmeler başka okullara yollanıyor. Üniversitelerde rektörlük seçimi KHK ile kaldırıldı ve seçme işi doğrudan Cumhurbaşkanına verildi. Okullarda alabildiğine baskı var en ufak hak talep edilemiyor. Ayrımcı söylemlerle öğrenciler birbirine düşürülmeye çalışıyor. Hal böyleyken bir de tüm yetkiler tek bir kişinin eline verilirse ne olur? Söylendiği gibi huzur ve istikrar değil biz gençler için geleceksizlik vaat ediliyor.

Ben de geleceğini düşünen bir genç olarak “HAYIR” diyorum, işçi sınıfının gençlerini de “HAYIR” demeye ve geleceğimizi kendimiz kurabilelim diye mücadeleye davet ediyorum.

26 Şubat 2017


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this