UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Yaşasın 1 Mayıs, Yaşasın UİD-DER!

Ankara’dan bir öğrenci

Yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte 1 Mayıs’ın varlığı insanın içinde muazzam bir coşku yaratıyor. Malum bir referandum sürecinden geçtik. Ve biz çok iyi biliyoruz ki referandumda HAYIR kazandı. Ancak egemen güç şaibeli ve hileli bir sonuçla evet çıkmasını sağladı. Bununla birlikte tüm baskı ve yasaklara rağmen insanlar “HAYIR”a sahip çıkmak için pek çok farklı yerde sokaklara çıktı. İnsanların ortaya koyduğu tepkiler de esasen referandum sonucunun gayrimeşru olduğuna işaret ediyordu. Bu bağlamda 1 Mayıs meydanlarında işçi ve emekçilerin “HAYIR”a sahip çıkmaları da çok kıymetlidir.

Biz insanlığın başına musallat olmuş bu köhne düzeni yıkacağız. Ve sömürünün olmadığı yepyeni bir dünya kuracağız. İşte bunun için mücadele ediyoruz ve biz kazanacağız. Biz işçiler güneşin çocukları, yarının umuduyuz. Ya örgütlenip kazanacağız ya da yok olup gideceğiz. İşte tüm bunları UİD-DER sayesinde biliyorum. Dünyanın bütün işçilerinin birleştiği örgütlü mücadelemiz ve 1 Mayıs, kapitalist asalakların kâbusu olmaya devam edecektir. Ben ilk 1 Mayıs’ıma UİD-DER ile katıldığım için çok şey öğrendim. İşçi dayanışması, örgütlü mücadele, tarih bilinci gibi mücadeleye dair kavramlar UİD-DER ile birlikte yürüyünce gerçek manasına kavuşuyor.

Bu 1 Mayıs benim ilk 1 Mayıs’ım olduğundan heyecanımı bastıramıyordum. Gebze gibi işçi sınıfının yoğun olduğu bir kentte UİD-DER’in saflarında olmak bende bambaşka bir coşku yarattı ve daha önemlisi mücadeleci ruhumu uyandırdı. Hayatım boyunca unutamayacağım en güzel ve en anlamlı günlerden biriydi 1 Mayıs. Yaşadığım coşku ve heyecanı kelimelerle anlatmak mümkün değil, anlatılmaz yaşanır dedikleri bu olsa gerek. Bu anlamıyla UİD-DER ile 1 Mayıs’a katıldığım için çok mutluyum. Tüm bunlarla birlikte beni bu mücadeleye bağlayan çok önemli bir sebep de UİD-DER’in mücadele tarzı ve kültürüdür. UİD-DER her kesimden işçilerin bir arada olduğu bir işçi örgütü. Ve bu insanların her birinde UİD-DER kültürü ile beslenmiş samimiyet ve içtenlik var. İşçilerin Birliği Halkların Kardeşliği şiarıyla kapitalizme karşı mücadele eden işçilerin kendi el emeği, göz nurudur UİD-DER. Ve UİD-DER yürüdükçe mücadele büyüyor, büyüyecek. Bizler de şanlı mücadelemizi büyütmek ve ilerletmek için durup dinlenmeden, canla başla çalışmalıyız.

YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ, YAŞASIN UİD-DER!

YAŞASIN 1 MAYIS, YAŞASIN SOSYALİZM!

BİJİ YEK GULAN!

9 Mayıs 2017


...önceki
Umut Bizde
Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this