UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Yaşasın Halkların Kardeşliği!

Aydınlı’dan bir tekstil işçisi

Bugün Kürt emekçi kardeşlerimiz üzerindeki baskılar halen sürmekte. Sırf kendi kaderlerini kendileri tayin etmek istedikleri için baskı görüyorlar. Biz de UİD-DER’li işçiler olarak 20 Kasım Pazar günü, Halkların Demokratik Kongresi’nin öncülüğünü yaptığı “İrademe Dokunma” mitingine katıldık.

Bütün mitinglerde olduğu gibi bu mitingde de UİD-DER işçi disiplini ile alana gidip yine aynı işçi disiplini ile alandan ayrıldı. Birçok mitingde olduğu gibi bu mitingde de Kürt kardeşlerimiz sloganlarımıza eşlik ediyor, alkışlarıyla bizi destekliyordu. En önemlisi de taşıdığımız pankart herkesin ilgisini çekiyordu. Pankartımızı gören hemen herkesin gözü takılıyor, dönüp alkışlamadan geçmiyordu. Pankartta “BAŞKA BİR ULUSU EZEN ULUS ÖZGÜR OLAMAZ” yazıyordu. Pankartımız aslında her şeyi çok güzel anlatıyordu. Kürt sınıf kardeşlerimize karşı yapılan saldırılar haksız saldırılardır.

Bizler işçiler, ezen ulus şovenizmine karşı gelmeli ve ezilen Kürt halkının yanında olmalıyız. Bu haksız savaşı bitirmek için sırt sırta, omuz omuza mücadele edelim. Irkçılık zehrine kapılmayıp örgütlenelim. Bütün mitinglerde dillendirdiğimiz gibi, YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!

25 Kasım 2011


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this