UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Yaşasın İşçi Dayanışması

Gebze’den UİD-DER üyesi bir grup işçi

Derneğimiz UİD-DER’in İşçi Dayanışması bülteninin Ağustos sayısını Hasköy Sanayi Sitesi işçilerine ulaştırdık. Amacımız, patronlar sınıfının amansız saldırılarına karşı dur demek ve sınıfımızın örgütlü mücadelesini örebilmek. Bu vesileyle bültenimizde yer alan dünya işçi hareketinden gelişmeler, ülkemizde ve bölgemizde yaşanan grevler, direnişler, işten çıkarmalar ve iş cinayetleri haberlerini işçi arkadaşlarımıza ulaştırmak, sorunlarımızın aynı olduğunu ve birlikte mücadele etmemiz gerektiğini paylaşabilmek istiyoruz.

Derneğimiz UİD-DER’in Gebze temsilciliğinden işçi arkadaşlarla, 23 Ağustos Cumartesi günü Hasköy Sanayi Sitesinde şapka ve önlüklerimizle bülten dağıtımı gerçekleştirdik. Yaklaşık 2000 işçinin çalıştığı sanayi sitesinde döküm, makine, metal kesim, plastik ve tekstil atölyeleri bulunuyor. Yoğun olarak genç işçilerin çalıştığı sanayi sitesinde, çalışma saatleri dizginsiz uzuyor ve sayısız iş kazası yaşanıyor.

Sanayinin girişinde yemekhanelerin önünde, işçi arkadaşlarımızın yemeğe geliş saatinde yaptığımız bülten dağıtımı oldukça verimli geçti. İşçi kardeşlerimize bir taraftan bültenimizde yer alan haberlerden bahsettik, diğer taraftan da yaşadığımız koşulları paylaştık. Diğer taraftan onlarla sohbet ederek onları derneğimizin etkinliklerine davet ettik. Yaptığımız kısa ve anlamlı dağıtımımızdan sonra oradan ayrıldık. Bültenimize ve bizlere ilgi gösteren, sıcak davranan işçi arkadaşlarımızın yanı sıra sınıflarına olan güvensizliği dile getiren işçiler de oldu. Ama biz sınıfımızın mücadele tarihinden biliyoruz. Bugün ektiğimiz tohumlar yeşerecek, büyüyecek ve bizler emeklerimizin karşılığını almaya başlayacağız.

24 Ağustos 2008


  "İşçi Dayanışması" dağıtımı

Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this