UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Yılgınlığa Yer Yok, Safları Sıklaştırmaya!

Tuzla’dan bir öğrenci

İnsanların günden güne karamsarlığa sürüklendiği günümüz koşullarında ve mücadelenin gerilediği bir atmosferde UİD-DER, bir kez daha bu gidişatı örgütlü gücü sayesinde durdurabilecek olan işçi sınıfını göreve çağırdı.

10 yıldır işçi sınıfı içinde mücadeleyi büyütme uğraşı veren UİD-DER, birçok sektörden yüzlerce işçinin katılımıyla coşkulu bir şekilde 10. kuruluş yıldönümünü kutladı. 10. yıl şöleni, programın akışından içeriğine, salonun düzenlenmesinden coşkusuna kadar bütünlüklü bir atmosferde UİD-DER’li işçilerin özverili, kolektif çalışmalarıyla hayat buldu.

Bu düzende sahip olunan kültürel zenginlikler, dil, din, mezhep insanların karşısına birer engel olarak çıkarılıyor, işçilerin birleşmesi engellenmeye çalışılıyor. Ve halklar birbirine düşman edilmeye çalışılıyor. UİD-DER’li biri olarak bu etkinlik, halklara ve tüm insanlara yaşatılan acıların ve oluşturulan kutuplaştırmaların asıl kaynağının kapitalizm olduğu, bu düzende ana toplumsal çelişkilerin işçi sınıfının emeği ile patronların sermayesinin uzlaşmaz mücadelesi olduğu ve işçi sınıfının birliğinin savaşların sonunu getirebileceği gerçeğini tekrar bilince çıkarmamı sağladı.

Elbette gericiliğin giderek yayıldığı bir dönemde tek başına kalan insanın karamsarlığa düştüğü, yılgınlığa kapıldığı zamanlar olabilir. Bunu aşabilmenin tek yolu işçi sınıfı içinde kolektif bir güce dayanan özverili çalışma yürüten mücadele örgütü UİD-DER’de yerini almaktır. Yılgınlığa yer yok, safları sıkılaştırmaya!

15 Haziran 2016


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this