Navigation

Buradasınız

İşçiler İzmit Çocuk Parkında

1-foto-izmit-cocuk-parki.jpg

İşçiler şehir merkezine girerek, pankartlarla, dövizlerle İzmit Çocuk Parkı’nda toplandığında sayıları 7000’den fazlaydı. Kadınlar, çocuklar, gençler vardı gelenlerin arasında. Temsilciler konuşmalar yaptılar, işçiler sloganlarla kararlılıklarını haykırdılar ve ertesi gün aynı kararlılıkla buluşmak üzere ayrıldılar.

2-foto-dovizler.jpg

Her işkolundan işçi var. Fabrikalarından çıkmış, insan seline katılmışlar. Dövizlerinde yazdıkları gibi işçinin güçlü birliği karşısında hiçbir patronun, hükümetin duramayacağını çok iyi biliyorlar.

3-foto-lastik-is-uyes-kadinlar.jpg

Kendi elleriyle hazırlamışlar dövizlerini. Saatler süren yürüyüşte bırakmamışlar ellerinden. Çünkü taşıdıkları dövizlerde onların öfkesi, onların talebi var. Patronlar sınıfına ve AP iktidarına o dövizlerde yazdıklarını söyleyerek meydan okuyorlar. Ne diyor işçilerden biri: “Göbek Şişirmiyoruz, Ter Döküyoruz”!

4-foto_0.jpg

Lastik-İş üyesi gencecik kadın işçiler… Erkek işçilerle kol kola, omuz omuza yürüyerek gelmişler alana, fotoğrafta omuz omuza duruyorlar. Taşıdıkları dövize kendi taleplerini taşımışlar. “Köleliğe Paydos, Kadınlar da İnsandır” diyorlar. Ne için mücadele ettiklerini bilen, haklı olduklarını bilen insanlara özgü o kararlılık var genç yüzlerinde.