UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Siyasi Tutsak Behnam İbrahimzade’yi Savunma Çağrısı

Karaj Gohardeşt zindanındaki 16 siyasi tutsak, İslami rejimin güvenlik aygıtının Behnam İbrahimzade’ye yönelik örgütlü komplosuna yayınladıkları duyuruyla karşı çıktılar.

İran’da, ülkemizde, haksız ve azgın baskılar İslami rejimin kopmaz bir parçasıdır. Bu rejimin yargı sistemi, İran halkına daha iyi bir gelecek dışında bir şey düşünmeyen özgürlük savaşçılarının katledilmesinin, zindanlara tıkılmasının ve işkenceden geçirilmesinin bir aracıdır.

Çocuk ve işçi hakları savunucusu Behnam İbrahimzade, dört yıldan bu yana mahut rejimin zindanlarındadır. Cezaevlerindeki korkunç koşulları protesto etmesi nedeniyle adil olmayan bir yargılama sonrasında dokuz buçuk yıl daha hapis cezasına çarptırıldı.

Bizler, politik, sosyal, kültür, basın aktivistleri ile işçi ve siyasi tutsakların haklarının savunucuları olarak Karaj’daki siyasi tutsakların duyurusunu destekliyor, tutuklu işçi aktivistlere, siyasi tutsaklara karşı yapılan bu örgütlü komployu kınıyoruz.

Tüm özgürlük savaşçılarını, ellerinden gelen her yöntemle, İslami rejimin yargı sisteminin Behnam İbrahimzade’yi ve diğer siyasi ve işçi aktivistleri daha da uzun cezalara çarptırmasına engel olmak için bu çağrıyı desteklemeye çağırıyoruz.

Elimizden gelen en büyük çabayla Behnam İbrahimzade’nin ve İran’daki diğer bilinçli ve siyasi tutsakların özgürlüğü için sesimizi yükseltmeye çalışacağız.


Kaynak:

http://chzamani.blogspot.ca/2015/01/an-appeal-from-gozareshgaran-in-defence.html

21 Ocak 2015


...önceki
Analar
Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this