Navigation

Buradasınız

İşçiler İçin Nasıl Bir Oyun Oynamalı?

İşçiler için bu toplumda adalet var mı? Olsaydı, nasıl olurdu? UİD-DER İşçi Tiyatrosu, işçilerin nasıl oynaması gerektiğini ve işçilere nasıl oynanması gerektiğini oynayarak gösteriyor.
(07.12.2008)

“İşçiler İçin Nasıl Bir Oyun Oynamalı?” adlı oyunu Gazi Temsilciliği’nde izledik. Bundan önce de çeşitli oyunlarla işçilerle buluşan, işçilerin yaşadıkları sorunları, tarihsel deneyimleri oyunlaştıran UİD-DER işçi tiyatrosu, işçi tiyatrosu geleneğini yaşatmaya çalışıyor.

(27.11.2008)

UİD-DER Gebze temsilciliğimizde, derneğimizin tiyatro kulübünün hazırlamış olduğu “İşçiler İçin Nasıl Bir Oyun Oynamalı?” adlı oyunu izledik. Hafta sonu oynanacak oyun için hafta içi derneğimizde işçi arkadaşlarımızla birlikte hummalı bir çalışma yürüttük.

(22.11.2008)

Biz UİD-DER’de bir işçi tiyatrosu izledik. İşçi tiyatrosunda işçiler için nasıl bir oyun oynanması gerektiği anlatıldı.

(22.11.2008)

Bu haftadaki tiyatronun konusu çok güzeldi. Büyüklere teşekkür ederim, çok güzel bir oyun çıkardılar. Onlar ki işçiler için bir şey yapmakla yetinmiyorlar. Onlar işçilerin haklarını almasını sağlıyorlar.

(15.11.2008)

Oyun bir mahkemede geçiyordu. Kömür ocağında çalışan bir maden işçisi, kendisini kovan patronuna işe iade talebiyle dava açmıştı. Mahkemede bir yanda kömür ocağı sahibi, toprak ağası, imam ve onların avukatları diğer yanda da bir maden işçisi ve onun savunmasını yapacak olan sosyalist vardı.

(15.11.2008)

2 Kasım Pazar günü UİD-DER’li işçilerin hazırladığı “İşçiler için nasıl bir oyun oynamalı?” adlı bir tiyatroya gitmiştim.

(12.11.2008)

9 Kasım Pazar günü UİD-DER İşçi Tiyatrosu’nun Aydınlı temsilciliğinde düzenlediği “İşçiler İçin Nasıl Bir Oyun Oynamalı?” adlı tiyatro etkinliğine katıldım. Etkinliğe çok sayıda işçi katılmıştı. 7’den 70’e her yaşta izleyici vardı.

(28.10.2008)

Pazar günü fabrikada mesai olmasına rağmen işe gitmedim. İşyerindeki UİD-DER’li arkadaşım beni tiyatro oyununa davet etmişti. Oyunu izledikten sonra iyi ki mesaiye gitmemişim dedim ve arkadaşıma teşekkür ettim.