UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

İran İşçi Örgütlerinden UİD-DER’e Teşekkür Mesajı

UİD-DER’in yürüttüğü “İran İşçi Sınıfına Yönelik Baskılara Son!” kampanyası, pek çok İran işçi örgütünün dikkatini çekiyor. İran’daki baskı ve zorbalığı, anti-demokratik uygulamaları, sendikaların yasaklanmasını; işçilerin tutuklanmasını, cezaevine atılmasını ve işkence edilmesini çeşitli örgütler protesto ediyor; bu kapsamda uluslararası düzeyde duyarlılık oluşturmaya çalışıyor. Bunlardan biri olan İşçi Örgütleri Oluşumu İçin Koordinasyon Komitesi, UİD-DER’in yürüttüğü kampanyayı internet sitesinde Farsça olarak duyurmuş ve minnettarlığını bildirmiş. Uluslararası sınıf dayanışmasının anlamlı bir ifadesi olan Koordinasyon Komitesinin teşekkür mesajını olduğu gibi yayınlıyoruz.


Koordinasyon Komitesi’nin Türk Emek Aktivistlerinin Birlik Mesajına Teşekkürü

Son günlerde bir grup Türk işçi ve emek aktivisti “İran İşçi Sınıfına Yönelik Baskılara Son” başlıklı bir kampanya başlattı ve binlerce imza toplayarak ve İran’daki emek aktivistleri üzerindeki baskıları teşhir ederek İran işçi sınıfıyla sınıf dayanışmalarını takdire şayan bir şekilde gösterdiler.

Koordinasyon Komitesi de, kapitalist ilişkilerden dünya ölçeğinde kurtuluş için işçi sınıfının uluslararası dayanışmasını vurgularken, bu kampanyada yer alan tüm Türk işçilere ve emek aktivistlerine minnettarlığını ilan eder ve sınıf mücadelesi yolunda tam birlik için ellerinden sıkar.

İşçi Örgütleri Oluşumu İçin Koordinasyon Komitesi

14 Mayıs 2012

Kaynak: http://www.khamahangi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=895:1391-02-25-16-08-25&catid=14:1389-12-23-23-57-18&Itemid=27

20 Mayıs 2012


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this