UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Batman’dan İstanbul’a UİD-DER’le 1 Mayıs Coşkusuna!

Batman’dan UİD-DER’li bir sağlık emekçisi

İşçi sınıfının onurlu kavgasında yerini alan Uluslararası İşçi Dayanışması Derneği yüzyılların mücadele deneyimini zenginleştirip büyüterek sınıf mücadelesini yükseltmeye devam ediyor. Yetkinliğini her geçen gün yeniden ve yeniden ispatlıyor.

UİD-DER’in harında kavrulduğum, sınıf bilinci ve rotası kazandığımdan bu yana sınıf mücadelesini güçlendirmek için benim yerimin UİD-DER korteji olduğunun farkındaydım. Dolayısıyla Batman’dan biletimi aylar öncesinden almıştım ve yıllık iznimin bir kısmını kullanarak 1 Mayıs’a katılmak üzere İstanbul’a geldim. Zamanımın büyük çoğunluğunu 1 Mayıs’a katılmasını istediğim arkadaşlarımla buluşarak geçirdim. Bazı arkadaşların katılmasına vesile olmak suretiyle bu coşkun gelincik tarlasına katkı koymak güzeldi. Uzun zamandır görmediğim diğer bazı arkadaşlar ise kortejimizde yürümeseler bile alanda ziyaretimize geldiler.

Kortejimizi daha da büyümüştü. Bu beni tabii ki şaşırtmadı ama kortejin büyüklüğü ve güzelliği beni mutlu etti, insanlığa ve mücadeleye olan umut ve inancımı bir kez daha perçinledi.

15 Mayıs 2012


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this