UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Gülistan Kobatan’ın Direnişi 100. Gününü Geride Bıraktı

Kriz bahanesiyle işten atılan Entes işçisi Gülistan Kobatan’ın fabrika önünde sürdürdüğü direniş 100. gününe ulaştı. OSİM-DER, işe geri dönme talebiyle direnişe geçen Gülistan Kobatan’la dayanışma etkinliği düzenledi.

Kobatan ile dayanışma etkinliği, İMES A kapısından yapılan yürüyüşle başladı. A Kapısından sloganlarla direniş yerine yüründü. Direniş yerinde yapılan etkinlikte, program, Nazım’ın “Türkiye İşçi Sınıfına Selam” şiiri ile başladı. Saygı duruşu ile devam eden etkinlikte, Gülistan Kobatan bir konuşma yaptı. Kobatan konuşmasında kriz bahanesiyle işten atılmayı kabul etmediğini, direnişi sürdürmeye kararlı olduğunu belirtti. Şiir ve müzik dinletisiyle devam eden etkinlikte, Esenyurt İşçi Kültür Evi, BDSP, Emekçi Kadın Komisyonu, Direniş Platformu, Demokratik Haklar Federasyonu ve Sinter Metal işçileri direnişi destekleyen konuşmalar yaptılar.

Direniş yerindeki program halaylarla sona erdikten sonra, İMES Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü önünde yapılan basın açıklaması ile işten atılmalar protesto edildi. Son olarak Sinter Metal işçileri ziyaret edildi ve hak gasplarına, krize karşı ortak mücadele çağrısı yapıldı.

22 Ağustos 2009


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this