UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

UİD-DER’li İşçilerden Ankara’da 1 Mayıs Çağrısı

Ankara’dan UİD-DER’li İşçiler

Yoksulluğun, uzun çalışma saatlerinin, iş cinayetlerinin, haksız savaşların ve daha pek çok sorunun ancak ve ancak işçilerin örgütlü mücadelesiyle aşılabileceğine inanan biz UİD-DER’li işçiler, Ankara’nın işçi emekçi semtlerinde stantlar kurarak, bildiriler dağıtarak, afişler asarak işçi kardeşlerimizi 1 Mayıs’ta UİD-DER kortejinde taleplerimizi haykırmaya çağırıyoruz.

Ankara’da ilk standımızı genç işçilerin, üniversite ve dershane öğrencilerinin yoğunlukta olduğu yüksel caddesinde açtık. Megafonla taleplerimizi anlatan arkadaşımıza kulak kabartan emekçiler ve öğrenciler bildirilerimizi daha bir ilgiyle aldılar. Her çalışmamızda olduğu gibi burada da yeni işçilerle öğrencilerle tanıştık, telefon alış verişleri yaptık, onları derneğimize ve mücadeleye davet ettik.

Bir sonraki standımızı Anakara’nın işçi havzalarından biri olan OSTİM de açtık. OSTİM küçük ve orta ölçekli atölyelerin ağırlıkta olduğu bir bölge. Çalışma saatleri çok uzun, ücretler düşük, iş kazaları ve stajyer adı altında çocuk işçilik çok yoğun. Bu bölgede özellikle “İş Saatleri Kısaltılsın, Ücretler Yükseltilsin” talebimiz çok ilgi gördü. Talebimizi duyan işçi kardeşlerimiz, “ben de böyle istiyorum” dediler; biz de onları bu talebi birlikte ve daha güçlü bir şekilde haykırmak için UİD-DER saflarına davet ettik. Bildiri dağıtımı boyunca işçilerin pek çok sorunu üzerine uzun sohbetler ettik. Ve sohbet ettiğimiz her işçi kardeşimizle bir daha görüşmek üzere vedalaştık.

Ankara’nın işçi emekçi semtlerinde 1 Mayıs bildirilerimizi dağıtmaya işçi kardeşlerimizi UİD-DER’in karanfil tarlasını andıran kızıl işçi kortejinde, taleplerimizi hep birlikte haykırmaya davet etmeye devam ediyoruz.

Yaşasın İşçi Sınıfının Birlik, Mücadele Ve Dayanışma Günü 1 Mayıs!

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!...önceki
Tahterevalli
Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this