UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

1 Mayıs Coşkusu

Sarıgazi’den bir işçi

Merhaba dostlar. Derneğimiz UİD-DER’in 1 Mayıs hazırlık çalışmaları hızla devam ediyor. “Ücretler Yükseltilsin, İş Saatleri Kısaltılsın” talebiyle kampanyamızı yürütüyor, sınıf dostlarımızı 1 Mayıs’ta alanlara çağırıyor, afişler yapıştırıyor, stantlar açıyoruz. 1 Mayıs hazırlıkları kapsamında 20 Nisanda Sarıgazi temsilciliğimizde bir etkinlik düzenledik.

Etkinliğe farklı sektörlerden işçiler aileleriyle beraber katıldılar, öğrenciler geldiler. 1 Mayıs’ın tarihini, işçi sınıfı için önemini ve anlamını anlatan videolar izledik. Derneğimiz UİD-DER’in yaptığı çalışmaları anlatan video, şarkılar ve şiirler eşliğinde 1 Mayıs coşkusunu şimdiden hissettik.

Katılan işçilerin gözlerindeki o coşkuyu görmek ise beni ayrı heyecanlandırdı. Bir kadın işçi etkinliği izledikten sonra kafasındaki kaygıları sildiğini ve ilk kez 1 Mayıs’a katılacak olmasına rağmen yanındaki mesai arkadaşını da getireceğini söyledi. Bir başka işçi ise verilen emeğin sunumdan, müziğe, süslemelerden, çocukların eğlencesine kadar en ince detayıyla düşünülmesinden etkilendiğini belirterek 1 Mayıs’ta görüşmek üzere yanımızdan ayrıldı.

Biz işçilerin son süreçte yaşananlar nedeniyle özellikle ayrı kutuplara savrulmasından nemalanan patronlara ve onların sözcüsü olan siyasi partilere inat 1 Mayıs’ta hep beraber UİD-DER saflarında taleplerimizi haykıralım dostlar.

Ücretler Yükseltilsin, İş Saatleri Kısaltılsın!

Bütün İşsizlere İş, Herkese İş Güvencesi!...önceki
Tahterevalli
Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this