UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

1 Mayıs’ta Gururluyduk

Gazi Mahallesinden meslek liseli öğrenciler

Biz meslek liseli öğrenciler olarak 1 Mayıs’ta bulunmaktan gurur duyduk. Diğer meslek liseli arkadaşlarımızı da orada görmek bizi çok mutlu etti. Birlikte staj sömürüsüne, yetersiz eğitime, kadına şiddete, taciz ve tecavüze, savaşlara, yoksulluğa “hayır!” dedik.

Alana gitmeden önce araçlarda düzenli kortejlerden bahsedildi. Bu bizi daha da heyecanlandırdı. Düzenli ve disiplinli bir yürüyüş gerçekleştirdik. Müzikler ve sloganlar bizi neşelendirdi. İş cinayetlerine, sömürüye de değinildi. Alana ulaştığımızda heyecanımız daha da arttı, oradaki kalabalık bizi cesaretlendirdi ve yalnız olmadığımızı gösterdi. Orada çektiğimiz fotoğrafları ve videoları gelemeyen arkadaşlarımıza da gösterdik ve onlara da yalnız olmadıklarını ve korkmamaları gerektiğini hatırlattık.

Kısacası orada büyük bir kalabalığın bir parçasıydık ve sayımızı görünce neler yapabileceğimizi, ne kadar güçlü olduğumuzu gördük. Bu gücü görebildiğimiz tek gün 1 Mayıs ve biz de o günü çok güzel bir şekilde geçirdik. Yaşasın 1 Mayıs İşçilerin Bayramı!

30 Mayıs 2018


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this