UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Ankara’da “Dünyaya Barış İşçilerle Gelecek” Etkinliği

Patronlar sınıfı yeryüzünü kârları uğruna kan gölüne çevirmiş durumdalar. Emperyalist savaşların giderek yayıldığı günümüzde, dünyamız yok olma tehdidiyle yüz yüze artık. İşçi sınıfı için ölüm ve yıkım demek olan bu savaşlara karşı sınıf savaşını güçlendirip örgütlenmenin vakti çoktan gelmiştir. İşte mücadele örgütümüz UİD-DER bunun için işçi sınıfının mücadele tarihinin deneyimleriyle var gücüyle çalışıyor.

UİD-DER Ankara temsilciliğinde emperyalist savaşlara dikkat çekmek için 22 Şubatta  “Dünyaya Barış İşçilerle Gelecek” adlı bir etkinlik gerçekleştirdik. Etkinliğe sağlık, matbaa-yayın sektöründen, askeri işyerlerinden işçiler, taşeron işçileri, öğrenciler ve Şengal’den IŞİD saldırıları yüzünden Türkiye’ye gelen Ezidi bir genç kardeşimiz katıldı. Etkinlik başlamadan önce gelen dostlarımızla sohbetler ettik. İlk kez etkinliğimize katılan dostlarımıza örgütümüzün çalışmalarını anlattık.

Etkinlikte yapılan sunumda dünyada devam eden emperyalist savaş ve bu savaşın işçi sınıfı ve emekçi halklara çektirdiği acılara değinildi. Bugün başta Ortadoğu olmak üzere dünyanın pek çok yerinde fitili yakılan savaşların kapitalistler için vazgeçilmez kârlar olduğunun altı çizildi. Sunum eşliğinde gösterilen videolar savaşın acımasızlığını bir kez daha gösterdi. Yanı başımızdaki sınıf kardeşlerimizin yaşadığı acılar bu sistemin acımasızlığını gösteriyor. Savaşın Türkiyeli emekçiler üzerinde de tahribatlara yol açtığı, AKP hükümetinin koşar adım savaşa katılma arzusu içinde olduğu vurgusu yapıldı. Etkinlik sırasında UİD-DER işçi korosunun seslendirdiği türkülere eşlik ettik. İşçi korosunun uyarladığı “Dünya Yerinden Oynar İşçiler Birlik Olsa” marşıyla umudumuzu tazeledik.

Etkinliğimizin sonunda ise “Dünyaya Barış İşçilerle Gelecek!” ve “UİD-DER Yürüyor Mücadele Büyüyor!” sloganlarımızı coşkuyla haykırdık.

Etkinliğimizi, katılan dostlarımızı derneğimizin bir sonraki çalışmalarında yer almaya davet ederek ve UİD-DER’de örgütlü mücadeleye katılmaya çağırarak sonlandırdık.

24 Şubat 2015


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this