UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

TOGO İşçilerini Ziyaret Ettik

Hacettepe Üniversitesi’nden bir işçi

Ankara Eskişehir Yolu üzerindeki TOGO Ayakkabı Fabrikası işçileri, işyeri önünde direnişlerini sürdürüyorlar. İşçiler, Ramazan dolayısıyla ayrı günlerde iki grup halinde geliyor direniş alanına. UİD-DER’li işçiler olarak bizler de her zamanki gibi direniş alanında işçileri ziyaret ediyor ve onları yalnız bırakmıyoruz.

Direnişlerinin 93. gününde ziyaret ettiğimiz TOGO işçileriyle hep birlikte bir akşam yemeği yedik. Her birimiz pişirdiği yemeklerle TOGO işçilerinin yanında yerimizi aldık. Oruç tutan işçiler için iftar saatini bekledik, yemeğimizi yedik ve ardından çaylarımızı içip sohbet ettik. Oyunlar oynayarak güzel bir akşam geçirdik. Söylediğimiz direniş türküleri ve çektiğimiz halaylarla hep birlikte coşkulandık. Sohbetlerimiz sırasında UİD-DER’in gerçekleştirdiği faaliyetlerden bir kez daha söz ettik ve “işçiler isterse her şeyi yapabilir” dedik. TOGO işçileri de bu güzel akşam için bizlere teşekkür ettiler. Direniş alanının temizlenmesinin ardından hep birlikte alanı terk ettik.

TOGO işçileriyle birlikte kurduğumuz sofrada bir kez daha gördük ki, mücadele eden işçi her zaman güçlüdür ve asla yalnız değildir. Sınıf dostları olarak her zaman TOGO işçilerinin yanında olacağız. Çünkü biliyoruz ki sınıf dayanışması sağlanmadan grev ve direnişlerin başarıya ulaşması mümkün değildir.

TOGO İşçisi Yalnız Değildir!

Yaşasın Sınıf Dayanışması!

3 Ağustos 2012


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this