UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

UİD-DER’in Havayolu İşçileriyle Dayanışma Kampanyasına Uluslararası Destek!

UİD-DER’in, “Grev Yasaklarına ve Sendikal Baskılara Hayır! Havayolu İşçileri Yalnız Değildir!” adıyla başlattığı dayanışma kampanyası uluslararası düzeyde ilgiyle karşılandı. Ulusal düzeyde çok sayıda kişi derneğimizin internet sitesine girerek, havayolu işçileriyle dayanışma kapsamında hükümete ve THY yönetimine protesto mesajı gönderdi, gönderiyor. Aynı şekilde uluslararası düzeyde de protesto mesajları gönderiliyor. Ayrıca derneğimiz üzerinden işten atılan havayolu işçilerine dayanışma mesajları da iletiliyor. İngiltere Heatrow Havalimanı’ndaki işçiler adına Şube başkanı Gilaine Young gönderdiği mesajda şöyle diyor:

“Hükümetlerin, hangi işçilerin işlerini ve çalışma koşullarını savunmak ve geliştirmek için eylem yapıp yapamayacağına karar vermesine izin vermemeliyiz. Havayolu işçilerinin grev hakları engellenmemeli.

Yaşasın İngiltere’deki kardeş havayolu işçileriyle Türk havayolu işçilerinin dayanışması!

Gilaine Young

Şube Başkanı, PCS NATS Heathrow”

 

Japonya’da nükleer santrallerin kapatılması için imza kampanyası başlatan ve bunun uluslararası alanda yayılması için çalışan Doro-Chiba Sendikası da bir dayanışma mesajı göndererek havayolu işçilerinin yalnız olmadığını söylüyor. “Tüm Nükleer Santraller Derhal Kapatılsın!” imza kampanyasının Türkiye ayağını derneğimiz UİD-DER yürütmüş ve Japon işçileriyle dayanışma içinde olmuştu. Kardeş Doro-Chiba Sendikası, UİD-DER üzerinden havayolu işçilerine şöyle sesleniyor:

“Sevgili Hava-iş üyesi kardeşler,

Küresel ekonomik kriz büyük bir hızla “çift dipli durgunluk”a ilerliyor. Kapitalist yönetim ve işçilerin hayatı arasındaki uzlaşmazlık toplumun gözünde her gün daha açık bir şekilde ortaya çıkıyor.

Havayolu işçilerinin grev hakkının yasaklanması durdurulsun!

Atılan havayolu işçileri derhal geri alınsın!

Özelleştirmeye, kuralsız çalıştırmaya ve taşeronlaştırmaya hayır!

Tüm nükleer reaktörler hizmet dışı bırakılsın!

Mücadele ve dayanışmayla,

Doro-Chiba Sendikası Uluslararası İşçi Dayanışması Komitesi”

UİD-DER, işçi sınıfının uluslararası birliğini ve dayanışmasını savunuyor ve bunu hayata geçirmek için çalışıyor. Uluslararası işçi dayanışmasının anlamlı örnekleri olan bu ve benzeri dayanışma mesajlarını derneğimiz elden Hava-İş ve havayolu işçilerine ulaştıracak.

26 Haziran 2012


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this