UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Yalnız Değiliz!

Beylikdüzü’nden bir kadın işçi

Merhaba dostlar. Bir sağlık işçisi olarak örgütüm UİD-DER ile bu yıl Maltepe’de 1 Mayıs’a katıldım. Bu seneki 1 Mayıs’ın biz işçiler için anlamı çok büyüktü ve bayramımıza katılmadan önce de bunu bilerek hazırlığımızı yaptık. 1 Mayıs günü geldiğinde herkes çok heyecanlıydı. Ben de genç bir işçi olarak herkes gibi heyecanlıydım. Maltepe’de ilk defa 1 Mayıs’a katıldık. Bu 1 Mayıs epey kalabalık geçti. Çeşitli örgütlerden işçiler katılmıştı 1 Mayıs’a. Miting alanı anlamına yakışır bir şekilde “bayram” yeri gibiydi.

Yürüyüş yolunda UİD-DER kortejini gören insanlar meraklı gözlerle bizi izliyorlardı. Hatta bize sorular sorup tebrik edenler bile oldu. Biz 2018 1 Mayıs’ında da bize dayatılan pek çok şeye “Hayır!” dedik. Sloganlarımızla marşlarımızla “biz buradayız” diye haykırdık. 1 Mayıs geleneğine sahip çıkarak anlamına yakışır bir şekilde 1 Mayıs’ımızı kutladık.

UİD-DER’le disiplinli bir şekilde 1 Mayıs’ta olmak çok anlamlıydı. UİD-DER bize tek başımıza olmadığımızı bu 1 Mayıs’ta da gösterdi. Yaşasın örgütlü mücadelemiz!

28 Mayıs 2018


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this