UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

En Doğru Yerde, En Doğru Şeyler İçin…

Gebze’den UİD-DER’li bir öğrenci

Merhaba dostlar,

1 Mayıs’ı geride bıraktık. Ama bizim içimizde tutuşan ateş yanmaya devam ediyor. Hani hep diyoruz ya, 2 Mayıstan itibaren, önümüzdeki 1 Mayıs için çalışmaya başlıyoruz diye! Gerçekten de öyle, bu hafta sonu UİD-DER’in Gebze temsilciliğinde düzenlenen etkinlikle bunu bir kez daha anladım. Arkadaşlarımızın hazırlamış olduğu sinevizyon gösterimini izlerken 1 Mayıs alanına tekrar gitmiş oldum. Alanda yaşanan o coşkuyu tüm benliğimle hissettim.

Sınıf kürsüsünde işçiler ve işçi çocukları en içten duygularını ifade ettiler. Herkesin vurguladığı bir nokta vardı: Örgütlü olmak! Herkesin kafasına kazınan bu düşünce bizi biz yapan şeydi. Biz işçi disiplinini dosta düşmana gösterebiliyorsak, bu bizim örgütlü duruşumuzdandır.

Bunları düşündükçe diyorum ki kendime, “en doğru yerde, en doğru şeyler için yaşıyorum”. Elleri birbirine kenetlenmiş bilinçli ve mücadeleci işçilerin arasında olmak, yarınlara olan inancımı körüklemekte. Biliyorum ki bizler içimizdeki ateşi sınıfımızın diğer yüreklerine de sıçratacak, daha güçlü bir yapı olacağız.

İşte bu yüzden diyorum ki; YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ!

24 Mayıs 2010


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this