UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Kapitalistler için Dökecek Kanımız Yok!

Ankara’dan bir İSG uzmanı

Yıllardır UİD-DER ile 1 Mayıs’a katılıyorum. Bu yıl da kapitalizme karşı tüm hıncımızla ve örgütlü gücümüzden aldığımız coşkumuzla UİD-DER’de örgütlü işçiler olarak alanlardaydık. Düşük ücretlere, işsizliğe, kötü çalışma koşullarına, krizin ağır sonuçlarına karşı sloganlarımız ve taleplerimizle 1 Mayıs alanında yerimizi aldık.

Ben bir yıldır İSG uzmanı olarak çalışıyorum. Ekonomik kriz derinleştikçe yaşam koşullarımız da iyiden iyiye kötüleşiyor. Düşük ücretlere, fazla mesailere mecbur kalıyoruz. Fiziksel olarak atamadığımız yorgunluk ise iş kazalarının artmasına neden oluyor. Her ay ortalama 150 işçi kardeşimizi iş cinayetlerinde kaybediyoruz. Savaşlarda kaybettiğimizden daha çok kardeşimizi iş cinayetlerinde yitiriyoruz. Bu yıl da özellikle “Kapitalistler İçin Dökecek Kanımız Yok!” sloganı beni çok etkiledi. Ben de bu 1 Mayıs’ta bu sloganı kapitalizme karşı tüm öfkemle ve gücümle haykırdım.

İş kazaları kader değil. Bugünkü teknoloji iş kazalarını durdurmaya yeter. Ancak bunun koşulu örgütlenmektir. Böylece daha güzel bir dünya yaratabilir ve işçi ölümlerini durdurabiliriz.

Kahrolsun Kapitalist Sömürü Düzeni!

Yaşasın 1 Mayıs!

Yaşasın İşçilerin Birliği!

13 Mayıs 2019


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this