UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Keşke UİD-DER’le Daha Önce Tanışsaydım

Tuzla’dan bir işçi

UİD-DER’le tanışmam ve örgütlenmeyi, mücadele etmeyi, patronların siyasetçilerin, burjuvazinin asıl amaçlarının ne olduğunu daha iyi öğreneli, olaylara daha farklı bakmaya başlayalı 2 yıl oldu. Ve bugün mücadele örgütümün 10. yılı kutlanmakta. Aklıma gelen ilk şey 10 sene önce bu derneğin kuruluşunda neden yoktum? Arkadaşlarım kurulduğu günü anlatırken yüzlerindeki gurur verici ifadeleri ve mutluluğu kıskandım galiba. Özellikle de şölen sırasında kuruluş günü videosunu incelerken kaybettiğim yılların hüznünü ruhumun derinliklerinde hissettim. Keşke 10 yıl önce tanışmış olsaydım!

Etkinliğe gittiğimiz gün diğer etkinliklerden farklı olarak daha çok heyecanlanmıştım. Çünkü etkinliğin daha kalabalık ve coşkulu olacağını bilmek beni gerçekten gitmeden heyecanlandırmıştı. Oraya gittiğimde hayal kırıklığı yaşamadım. Benim güzel örgütümün güzel insanları yine muhteşemliklerini göstermişlerdi zaten.

Marşlarımız, türkülerimiz, şiirlerimizle onur ve gurur duydum. Salondaki coşku bir saniye bile azalmadı. Anladım ki, işçiler emekçiler bir araya geldiklerinde coşkunun en güzeli yaşanıyor.

Bütün işçi ve emekçi kardeşlerim UİD-DER çatısı altında örgütlenmenin ve kaybolan yılların telafisini yapmanın tam zamanı! UİD-DER’le örgütlenip daha güçlü olacağız…

23 Haziran 2016


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this