UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Kimberly-Clark Grevine Destek

Gebze'den bir işçi

Kimberly-Clark duvarına “Bu İşyerinde Grev Var” pankartı asıldığından bu yana 30 gün geçti. Ücretlerinin ve kıdem-ihbar tazminatlarının arttırılması için greve çıkan işçiler 30 gün boyunca yürüyüşler, basın açıklamaları ve eylemler yaptılar. Bu süreçte işçiler en çok greve yapılan ziyaretlerle moral bulduklarını belirtiyorlar.

Grevin 30. gününde bir grup gıda ve PTT işçisi Kimberly-Clark işçilerini yalnız bırakmadı. İşyerlerindeki çalışma koşulları hakkında karşılıklı sohbet eden işçiler, aynı sorunlarla karşılaştıklarını, çözüm yolunun örgütlü mücadeleyle sağlanacağını vurguladılar.

Grevci işçiler patronların grevi kırmak için işçilere mektup ve telefon mesajı yolladığını fakat işçilerin birliğini ve kararlılığını sarsamayacağını dile getirdiler. Mahalledeki işçi ve emekçi ailelerin kendilerine elektrik, yemek gibi yardımlarda bulunmalarının örnek bir dayanışma olduğunu ifade ettiler.

Grev çadırını gözetlemek için fabrika duvarına kamera koyan patrona işçilerin ortak tepkisi alkışlarla, grev pankartı önünde topluca nöbet tutmak oldu. Grev işçilerin dayanışmasıyla başarıya ulaşacak, kazanan bütün işçiler olacak. Kimberly-Clark işçilerinin yürüttüğü grevin başarıyla sonuçlanması bütün işçilere moral verecek, işçilerin taleplerini daha yüksek sesle dile getirmesini sağlayacaktır.

27 Temmuz 2014


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this