UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Mücadele Günü 1 Mayıs

Aydınlı’dan bir lise öğrencisi

Biz UİD-DER olarak 1 Mayıs’a geçen sene Kadıköy’de katılmıştık. Hep beraber oradaki coşkuyu, birliği bu sene 1 Mayıs’a taşıdık. Bu 1 Mayıs’a gelene kadar grevlerde, direnişlerde ve mitinglerde yer alarak, fabrikalardaki kardeşlerimizi mücadelemize çağırdık, 1 Mayıs’a hazırlandık.

Ve o gün Taksim’e işçiler, öğrenciler, işsizler olarak yani kitlesel bir şekilde çıktık. Coşkumuz, birliğimiz ve beraberliğimiz herkese güven ve cesaret veriyordu.

Bizler örgütlülüğümüzü ve coşkumuzu alana disiplinli yani işçi sınıfına yakışır bir şekilde girerek herkese gösterdik. Sloganlarımızla yeri göğü inlettik. Alandan çıkarken de yine bize yakışır bir şekilde çıktık. Hep birlikte kortejimizi etten zincir ile ördük ve yürürken sloganlarımız ve marşlarımız ile alandan ayrıldık.

1 Mayıs öncesi yürütülen korku kampanyaları, şiddet vs. pek de patronların bir işine yaramadı. Bu sene 1 Mayıs birleşik ve kitlesel bir şekilde kutlandı. Yaptıkları korku kampanyalarını örgütlülüğümüz ile boşa çıkarmış olduk.

1 Mayıs bizler için sadece bir günü ifade etmiyor, her gün bizim için 1 Mayıs’a hazırlandığımız gündür. Bugün fabrikalarda ve yaşadığımız her yerde sorunlarla karşılaşıyoruz. Bu sorunlarımızı çözmek için 1 Mayıs alanında taleplerimizi haykırdık, 1 Mayıs’tan sonra da fabrikalarda ve mahallelerimizde örgütlenmeye devam edeceğiz. Sonraki 1 Mayıslara daha kitlesel ve coşkulu katılmak için bugünden hazırlıklarımıza başladık.

13 Mayıs 2010


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this