UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Flormar İşçilerine Bıçaklı Saldırı

Petrol-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan Flormar işçilerinin fabrika önündeki direnişi tüm kararlılığı ile sürüyor. Flormar patronunun işten atma saldırısına ve uyguladığı baskıya rağmen işçiler geri adım atmıyorlar.

Direnişin 18. gününde gündüz vardiyasını fabrikaya getiren servis şoförü, fabrika önünde direnişçi işçilere saldırdı. İşçilere bıçak çeken servis şoförü, daha sonra servis aracını işçilerin üzerine sürdü. Bu saldırı karşısında 2 işçi ve sendika yöneticilerinden biri şans eseri hafif şekilde yaralandı. Fenalaşan 2 işçi ise ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olay sonrasında işçiler, bu saldırı talimatının işveren tarafından verildiğini düşündüklerini belirttiler.

Çoğunluğunu kadın işçilerin oluşturduğu Flormar işçileri, kadınıyla, erkeğiyle omuz omuza hakları mücadele ediyorlar. Direniş başladığı günden itibaren pek çok fabrikadan, pek çok sektörden, kitle örgütlerinden ve sendikalardan işçiler, Flormar direnişçileriyle dayanışmayı büyütüyorlar. Flormar işçilerinin bu mücadelede yalnız olmadığını gösteriyorlar.

1 Haziran 2018


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this