UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

15–16 Haziran’ın Yıl Dönümünde Bir Araya Geldik

Kurfalı’dan bir grup işçi

15–16 Haziran Genel Direnişi’ne dair katıldığımız etkinlik, Türkiye tarihinde böyle bir günün yaşandığını bilmeyen işçi arkadaşlarımız için çok güzel bir deneyim paylaşımı oldu. Yıllar önce gerçekleşmiş ve kazanımla sonuçlanmış olan böyle bir direnişin var olduğunu bilmek bizlere umut veriyor. O dönemdeki işçilerin torunları ve çocukları olan bizleri daha da mücadeleye sevk ediyor.

O zamanki patronların, egemenlerin ezildiği bir gün olduğunu görmemiz, “bu işçilerden adam olmaz” diyenlere rağmen, bu onurlu kavgayı sürdürmemiz için sınıfımızın gücünü gösteren bir örnekti.

Her yıl yaptığımız gibi bu yıl da 15–16 Haziran’ın yıl dönümünde yine işçi arkadaşlarımızla bir araya geldik. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla tanışarak 15–16 Hazirana dair sohbetler ettik. O zamanki işçilerin birlik olduğunda neler yaptığını bizim de onlar gibi birlik olmamız gerektiğini konuştuk ve bunu gerçekleştirmek için planlar yaptık. O günleri tekrar yaşayabilmek için daha çok işçi arkadaşımızı UİD-DER de mücadeleye katmalıyız.

30 Haziran 2010


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this