UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Esenyurtlu Kadınlardan 8 Mart Eylemi

8 Mart Uluslararası Emekçi Kadınlar Günü ezilenler ve emekçi kadınlar açısından bu yıl daha büyük acılar ve katmerli sorunlarla karşılanıyor. Emekçi kadınlar 8 Mart haftasında çeşitli eylem ve etkinliklerle seslerini yükseltiyor. Esenyurt’ta Barış İçin Kadın Girişimi platformunda birleşen, çeşitli demokratik kitle örgütlerine mensup mücadeleci kadınlar 4 Mart akşamı düzenlenen eylemde bir araya geldiler.

Bulut durağından Esenyurt meydana yürüyüş şeklinde planlanan eyleme polis müdahale ederek engel oldu. Gözaltına alınmakla tehdit edilen kitlenin meydana yürüyüşü engellendi.

Bulut durağında gerçekleşen basın açıklamasında hükümetin savaş politikalarına, kadın emeğinin güvencesizleştirilmesine ve şiddete karşı mücadele vurgusu yapıldı. “Kadınlar Savaş İstemiyor”, “Gözaltında Tacize, Tecavüze Son”, “Güvencesizlik Kadının Sırtından Kadına Dayatılıyor”, “Kadına Yönelik Şiddet ve Cinayetler Durmuyor” başlıklarıyla süren açıklama, “8 Mart’ı tarihi coşkusuyla karşılayalım, alanlarda direnişi büyütelim” çağrısı ile sona erdi.

UİD-DER’li kadınların da desteklediği eylemde sık sık “Yaşasın 8 Mart, Yaşasın Kadın Dayanışması”, “Susmuyoruz, Korkmuyoruz, İtaat Etmiyoruz”, “Görünmeyen Emek Sesini Yükselt”, “Kadınlar Savaş İstemiyor!” sloganları atıldı.

6 Mart 2016


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this